1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. خطر ریزش بهمن در ارتفاعات شمال…

خطر ریزش بهمن در ارتفاعات شمال پایتخت

خطر ریزش بهمن در ارتفاعات شمال پایتخت

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت از تهران، حامد یزدیمهر از صدور هشدار نارنجی رنگ با فعال شدن دو سامانه بارشی و وزش باد شدید توسط کارشناس هواشناسی بعدازظهر امروز – جمعه ششم بهمن ماه – خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این اخطار از فردا. شنبه هفتم بهمن ماه تا از ظهر روز دوشنبه نهم بهمن ماه شاهد فعالیت این دو سامانه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام هواشناسی روزهای شنبه و یکشنبه هفتم و هشتم بهمن ماه در مناطق شمالی و شمال غرب به ویژه در ارتفاعات استان تهران بارش برف، کولاک و مه گرفتگی پیش بینی می شود، افزود: توصیه کارشناسان مدیریت بحران به کوهنوردان اجتناب از صعود به ارتفاعات است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه با فعال شدن سامانه بارشی احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها وجود دارد، گفت: مردم از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها پرهیز کنند و توجه داشته باشند. که احتمال ریزش سنگ و بهمن در ارتفاعات وجود دارد. از کلیه افرادی که قصد تردد در مسیرهای کوهستانی را دارند تقاضا می شود در صورت عدم نیاز از تردد به این مناطق خودداری و در صورت نیاز به تجهیزات زمستانی مجهز شوند.

او بر آمادگی صد در تاکید کرد قرن عوامل و اعضای ستاد مدیریت بحران تصریح کردند: ضرورت لایروبی کانال ها و آبراه ها مورد تاکید است و از همه عوامل مربوطه تقاضا داریم تجهیزات لازم را برای این امر فراهم کنند. برور وب باید آماده و آماده خدمت رسانی به مردم در گردنه ها و نقاط سردسیر باشند.

یزدیمهر افزود: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی در روزهای هشتم و نهم بهمن ماه، فعالیت سامانه دوم به این معنی که در نیمه جنوبی، نیمه غربی و ارتفاعات استان تهران وزش باد شدید پیش بینی می شود، در این راستا، استحکام سازه های موقت و ضعیف، اطمینان از استحکام بنرهای تبلیغاتی و عدم حضور در ارتفاعات و عدم پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک در مناطق مذکور تاکید می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *