یش بینی قیمت طلا و سکه 7 آذر 1402

به گزارش میهن تجارت؛


قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با رشد دلار همراه شد و بازدهی مثبتی داشت. اگرچه دومین حراج شمش طلا در مرکز مبادلات ارزی ایران مانعی بر سر راه رونق بازار طلا بود، اما اکثر سکه ها طی هفته گذشته افزایش قیمت قابل توجهی داشتند.به گزارش میهن تجارت، قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با بازدهی مثبت بسته شد. در مدت یاد شده، نوسانات قیمت جهانی طلا افزایش محدودی داشت، اما قیمت دلار در هفته اول بهمن ماه 1650 دلار افزایش یافت و روند قیمتی در بازار طلا با رشد قیمت دلار همراه شد. با این حال بسیاری از معامله گران برگزاری دومین حراج شمش طلا در روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه را مانعی برای جهش قابل توجه قیمت طلا و سکه می دانند.

عکس صفحه (2) (1)

لازم به ذکر است سومین حراج حضوری شمش طلای استاندارد در تاریخ چهارم بهمن ماه 1402 در مرکز مبادلات ارزی طلا و ارز ایران برگزار شد که در همین راستا تصمیم بر این است که سومین حراج استاندارد شمش طلا روز یکشنبه هشتم مهرماه برگزار شود. بهمن ماه 1402. فعالان بازار طلا معتقدند برگزاری این حراجی ها از رشد شدید قیمت در بازار طلا و سکه در هفته آینده جلوگیری می کند.

در زمان نگارش این گزارش، طلای جهانی با سه دلار افزایش به قیمت 2020 دلار معامله می شود.

کانال شقال در آستانه 12 میلیون

در آخرین معامله هفته گذشته، قیمت سکه امامی 32 میلیون و 892 هزار تومان معامله شد. سکه بهار با 90 هزار تومان افزایش با قیمت 29 میلیون و 810 هزار تومان معامله شد.

در آخرین معامله هفته اول بهمن ماه، قیمت نیم سکه 18 میلیون و 400 هزار تومان، ربع سکه 11 میلیون و 400 هزار تومان و سکه گرمی 6 میلیون تومان معامله شد.

قیمت طلا همراه با افزایش قیمت سکه هر مثقال طلای 18 عیار داشت با 11 میلیون و 921 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز دو میلیون و 752 هزار و 800 تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و 716 هزار تومان رسید.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *