1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. سازمان عملیات تجارت انگلیس: حمله موشکی…

سازمان عملیات تجارت انگلیس: حمله موشکی به یک کشتی در باب المندب/ گفته می‌شود کشتی متعلق به هند است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز جمعه اعلام کرد که حادثه ای در 60 مایلی سواحل جنوب غربی شهر عدن واقع در جنوب یمن رخ داده است.

به گفته این موسسه انگلیسی، انفجاری در فاصله 0.5 مایلی این کشتی و انفجار دیگری در دریا رخ داده است.

Embry Maritime Security متعلق به بریتانیا این خبر را تایید کرد و گفت که انفجار در نزدیکی تنگه باب المندب رخ داده است. ظاهراً در این حمله دو موشک به یک کشتی که گفته می شود متعلق به هند است شلیک شده است. یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ارتش این کشور با تعدادی ناوشکن و ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن و تنگه باب المندب درگیر شد.

سریع در این بیانیه توضیح داد که تعدادی موشک بالستیک مستقیم به ناو جنگی آمریکایی اصابت کرده و دو کشتی تجاری آمریکایی نیز متواری شده اند.

ارتش یمن ضمن اشاره به ادامه درگیری 2 ساعته اعلام کرد که تا پایان تهاجم به غزه و رفع محاصره این منطقه از حرکت ناوهای رژیم صهیونیستی به بنادر فلسطین اشغالی جلوگیری خواهند کرد.

سریع در ادامه تصریح کرد: نیروهای مسلح یمن تایید می کنند که تا پایان تجاوزات و رفع محاصره مردم فلسطین در نوار غزه، به جلوگیری از حرکت کشتی های اسرائیلی به سمت بنادر فلسطین اشغالی از طریق نوار سرخ ادامه خواهند داد. و دریاهای عرب».

وی همچنین افزود: نیروهای مسلح یمن تاکید دارند که با هدف قرار دادن تمامی اهداف متخاصم آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ و عرب، تمامی اقدامات نظامی لازم را در چارچوب دفاع مشروع از کشور، مردم و ملت ما انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *