1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. پادشاه انگلیس در بیمارستان بستری شد

پادشاه انگلیس در بیمارستان بستری شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: کاخ سلطنتی انگلیس روز جمعه اعلام کرد که چارلز سوم، پادشاه 75 ساله این کشور برای درمان پروستات در بیمارستان بستری شده است.

در بیانیه کاخ باکینگهام به نام بیمارستان اشاره ای نشده و آمده است: پادشاه صبح امروز برای درمان برنامه ریزی شده در یکی از بیمارستان های لندن بستری شد.

رسانه های انگلیسی می گویند که او را هنگام ورود به بیمارستان کلینیک لندن دیده اند. این همان بیمارستانی است که عروسش (همسر ولیعهد) برای درمان عوارض شکمی در آن بستری است. گفته می شود که چارلز قبل از بستری شدن در بیمارستان به ملاقات او رفته است.

کاخ باکینگهام برای جلوگیری از حدس و گمان در مورد سلامت پادشاه ادعا کرد که این درمان مطابق با آنچه که سایر مردان به طور طبیعی تجربه می کنند است، “اما مشارکت های عمومی پادشاه به طور موقت به حالت تعلیق در خواهد آمد”.

چارلز در سپتامبر 2022 پس از مرگ مادرش الیزابت دوم بر تخت سلطنت نشست. از آن زمان، اعتراضات به تشریفات تدفین گران در بحبوحه مشکلات اقتصادی کشور بالا گرفت و جنبش ضد سلطنتی موسوم به “جمهوری” تظاهرات اعتراضی متعددی ترتیب داد.

این جنبش که هزاران عضو و ده‌ها هزار هوادار دارد، سال‌ها است که خواستار برگزاری همه‌پرسی در مورد آینده نظام سلطنتی بریتانیا بوده و تاکید دارد که این نظام یادآور ظلمی است که پادشاهان بریتانیا بر مردم روا داشته‌اند. .

از آن زمان، اعتراضات به تشریفات تدفین گران در بحبوحه مشکلات اقتصادی کشور بالا گرفت و جنبش ضد سلطنتی موسوم به “جمهوری” تظاهرات اعتراضی متعددی ترتیب داد. این جنبش که هزاران عضو و ده‌ها هزار هوادار دارد، سال‌ها است که خواستار برگزاری همه‌پرسی در مورد آینده نظام سلطنتی بریتانیا بوده و تاکید دارد که این نظام یادآور ظلمی است که پادشاهان بریتانیا بر مردم روا داشته‌اند. .

ماجرای اعتراضات به قتل «کریس کابا» شهروند رنگین پوست انگلیسی که توسط پلیس لندن کشته شد نیز مربوط به همین دوران است. کابا در 5 سپتامبر (14 شهریور) مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پلیس اعلام کرد که در حال بررسی دلایل جنایت و اینکه آیا این قتل دارای انگیزه نژادی بوده است یا خیر.

همزمان خانواده و بستگان وی در اعتراض به جنایات نژادپرستانه پلیس در خیابان ها تظاهرات کردند اما رسانه های انگلیسی این تجمع را که مصادف با مرگ الیزابت بود، نشانه وفاداری رنگین پوستان به الیزابت دانستند.

از سوی دیگر تظاهرات و اعتراضات علیه نظام سلطنتی در انگلستان تا روز تاجگذاری چارلز ادامه داشت و جنبش جمهوری خواه با حمل شعارهای «تو پادشاه من نیستی» در مرکز شهر، نمایشی سنگین علیه نظام سلطنتی به راه انداخت. لندن. گراهام اسمیت، رهبر جنبش، تاج گذاری را یک پانتومیم گران قیمت و سیلی به صورت میلیون ها نفری که با بحران هزینه زندگی دست و پنجه نرم می کنند نامید.

الان هم که یک سال از مرگ الیزابت می گذرد، نه تنها اعتراضات فروکش نکرده، بلکه طبق آمار، حداقل یک سوم جامعه بریتانیا، سلطنت را عنصری اضافی، گران و قدیمی می دانند.

مجله گاردین اخیرا در گزارشی نوشت که سلطنت بریتانیا بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر و شکننده است و احتمال سقوط آن به دلیل جنبش جمهوری خواهی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *