1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. دستور نتانیاهو به کابینه رژیم صهیونیستی…

دستور نتانیاهو به کابینه رژیم صهیونیستی درپی صدور حکم دادگاه لاهه

دستور نتانیاهو به کابینه رژیم صهیونیستی درپی صدور حکم دادگاه لاهه

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از تایمز اسرائیل، در پی صدور رای تاریخی دادگاه بین المللی کیفری علیه رژیم صهیونیستی در پرونده شکایت آفریقای جنوبی از این رژیم به اتهام نسل کشی در نوار غزه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اعضای کابینه خود دستور داد از اظهار نظر و واکنش به این حکم خودداری کنند.

تزاچی هانگبی، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی دستور نتانیاهو را به اعضای کابینه ابلاغ کرد و از آنها خواست تا زمان اعلام موضع کابینه در این خصوص از اظهارنظر عمومی خودداری کنند.

قاضی اسرائیلی آهارون باراک در یک نظر مستقل نوشت که «اگرچه معتقدم اتهام نسل کشی جنبه عقلانی ندارد، اما به دو مورد از احکام دادگاه لاهه رأی داد. به گفته باراک، او به حکم دادگاه لاهه رای مثبت داد که تل آویو را ملزم می کند از تحریک عمومی اجتناب کند و دسترسی به کمک های بشردوستانه در نوار غزه را تضمین کند.

رژیم صهیونیستی در جریان رسیدگی به رای دادگاه لاهه بارها از توسل به زور در غزه، اظهارات تحریک آمیز مقامات ارشد رژیم صهیونیستی که با هدف انسانیت زدایی از فلسطینیان و تحریک جامعه جهانی مطرح شده بود، انتقاد کرد. و همچنین به دلیل کشته شدن ده ها هزار نفر و زخمی شدن. کشتار بی شمار غیرنظامیان بی گناه در نوار غزه به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *