راه‌آهن آلمان؛ پرداخت ۱۳۲ میلیون یورو غرامت تاخیر به مشتریان

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

دویچه وله: شرکت راه آهن آلمان; دویچه بان در سال 2023 مبلغ بی سابقه 132 میلیون یورو را به عنوان غرامت به مشتریان خود پرداخت کرده است. این میزان خسارت نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

شرکت راه آهن آلمان “دویچه بان” می گوید سال گذشته مبلغ بی سابقه 132 میلیون یورو را به عنوان غرامت تاخیر به مشتریان خود پرداخت کرده است. بر اساس اعلام این شرکت، پرداخت این میزان خسارت تاخیر که عمدتاً به دلایلی از جمله ساخت و ساز، طوفان و اعتصاب رخ داده است نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

سخنگوی راه آهن آلمان در گفتگو با خبرگزاری آلمان، با اشاره به اینکه دویچه بان مبلغ بی سابقه ای را به مسافران خود پرداخت کرده است، می گوید این شرکت در سال گذشته 5.6 میلیون درخواست غرامت را بررسی و پرداخت کرده است و در نهایت مجبور به پرداخت غرامت شده است. باید 132.8 میلیون یورو به مشتریان خود خسارت بپردازد.

به گفته سخنگوی راه آهن آلمان، این میزان خسارت نسبت به سال قبل یعنی 2022 افزایش قابل توجهی نشان می دهد که بالغ بر 92.7 میلیون یورو بوده است.

این شرکت می‌گوید برای تاخیرهای یک ساعته یا بیشتر، یک چهارم قیمت بلیت و برای تاخیرهای دو ساعته یا بیشتر، نیمی از کرایه را بازپرداخت می‌کند.

تنها 64 درصد از قطارهای آلمان در سال 2023 به موقع تردد خواهند کرد. یعنی کمتر از شش دقیقه دیر به مقصد رسیدند.

به گزارش دویچه بان، اگر قطارها در نتیجه اعتصاب لغو شوند، مسافران می توانند به طور کامل بازپرداخت کنند.

دویچه بان همچنین می گوید که این شرکت همچنین برای سرمایه گذاری های لازم در نوسازی راه آهن به منابع مالی زیادی نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *