وقتی مافیا کار را برای «ماه منیر» سخت می‌کند

وقتی مافیا کار را برای «ماه منیر» سخت می‌کند

محیا دهقانی بازیگر نقش ماه «منیر» در سریال مستوران که پیش از این در رئالیتی شوهای زیادی حضور داشته است، گفت: حضور همزمان بازیگران در نقش های جدی در قاب سریال و رئالیتی شوها باعث می شود. برای بازیگران سخت است و این نشان دهنده توانایی بازیگر است. می دهد. او که با حضور در سریال مستوران ژانر جدید و متفاوتی را تجربه کرده است، می گوید: ماه منیر هم برایش چالش هایی داشته است.

به گزارش ایسنا، محیا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون از چالش های شخصیت خود در فصل دوم سریال مستوران و حضور متفاوتش در اثری افسانه ای گفت.

«منیر ماه» و چالش های آن

این بازیگر که یکی از نقش های اصلی و کلیدی «مستوران» را بازی می کند، ابتدا درباره تفاوت های داستان فصل دوم توضیح می دهد: «مستوران 2» داستانی کاملا جدا دارد و 20 سال از فصل اول آن می گذرد؛ به طوری که 20 سال از فصل اول آن می گذرد. بنابراین روند داستان به طور کلی تغییر کرده و ربطی به فصل اول ندارد. تنها وجه مشترک آنها شخصیت “مهربان” است که بزرگ شده است.

وی سپس به نقش «ماه منیر» و چالش های آن اشاره می کند و می گوید: بزرگترین چالش ماه منیر این است که بسیار متفاوت است. این سریال موضوعی افسانه ای به نام رئالیست جادویی دارد و من به عنوان یک بازیگر واقعا ژانر متفاوتی را تجربه کردم. ماه منیر تا پایان داستان حضور دارد. داستان «مستوران» هر چه پیش می رود جذابیت بیشتری پیدا می کند و به مخاطبانی که کار را دنبال می کنند توصیه می کنم تا پایان با ما همراه باشند چرا که اتفاقات جدیدی رخ خواهد داد.

بازیگر سریال های «پایتخت»، «نجلا»، «خودکشته» و «هم سایه» درباره تغییر کارگردان در «مستوران» نیز می گوید: در فصل اول حضور نداشتم اما کار با آقای دکتر را دوست دارم. علی هاشمی خیلی. به نظر من او کارگردانی باتجربه و در عین حال بسیار دقیق است و به عنوان یک بازیگر احساس راحتی می کردم. نه تنها من بلکه کل گروه چون همه چیز از قبل دکوپاژ شده بود و کار خیلی روان پیش رفت. این مدل کار واقعاً یک نعمت است.

«مستوران» ادامه دارد

دهقانی بازخوردهای «مستوران 2» را راضی کننده می خواند و می گوید: خدا را شکر تاکنون بازخوردهای خوبی از کار گرفته ایم و لطف مردم کمک زیادی به ما کرده است. حتی افرادی که تلویزیون تماشا نمی‌کردند گفتند که مستوران را تماشا کرده‌اند و برایشان جالب بود.

بازیگر نقش ماه منیر در پاسخ به اینکه آیا قرار است داستان «مستوران» در فصل های بعدی ادامه پیدا کند، خاطرنشان کرد: انشالله به نظر می رسد ادامه پیدا کند اما هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. ، باید تا پایان سریال صبر کنیم تا ببینیم چه می شود.

تا حالا کار افسانه ای نداشتیم

وی در ادامه صحبت های خود به اهمیت پرداختن به آثار افسانه ای در تلویزیون اشاره و تاکید می کند: به نظر من این فضا (افسانه) در تلویزیون خیلی خالی بود. ما فقط می دانیم که بگوییم سعدی و حافظ مال ما هستند، اما هیچ فایده ای از آنها نداریم. همه کشورهای دنیا از تئاتر و سیاه بازی و تعزیه ما می نویسند اما خودمان به ندرت کار قابل دفاعی داریم که بگوییم اینها مال ماست و به نظر من سازندگان «مستوران» این موضوع را خیلی مهم می دانستند. به آنها که این کهن الگویی که این همه سال از آن صحبت کردند بگذار یک بار دیگر مزنام را به تصویر بکشند و این کار کمی نیست.

دهقانی همچنین بیان می کند: من معتقدم در این زمینه زمان طلایی ترین حالت ممکن است که مخاطب آن زمان را به ما می دهد و ما باید چیزی را به او تحویل دهیم تا با خودش نگوید «این چیست؟ ” من آن را تماشا کردم و این یعنی احترام به مخاطب و فکر می کنم «مستوران» به مخاطبش احترام می گذارد.

نمایش واقعی و بازیگری کاملاً متفاوت است

این بازیگر که سابقه حضور در رئالیتی شوهای «شب های مافیا»، «ارتش مخفی»، «زاد»، «تی ان تی» و «ناتو» را دارد، در بخشی دیگر پاسخ داد که به دلیل حضور فعال خود در این مدت، فکر نمی کند. در مورد نمایش های واقعیت آیا این حضور به نقش های اصلی او آسیب می رساند؟ می گوید: به نظر من نه، اینها هیچ ربطی به هم ندارند; چون رئالیتی شو همان طور که از اسمش پیداست به این معناست که برای تماشاگر یک اثر سرگرم کننده بسازی و تمام، اما بازیگری چیز دیگری است و اتفاقاً ترکیب این دو برای بازیگر سخت می شود. اینکه بخشی از خود واقعی خود را آشکار کنید و شخصیت ظاهری خود را نشان دهید. این نشان دهنده تلاش بازیگران است و فکر می کنم مخاطب این نوع جدایی را بیشتر دوست داشته باشد.

وی در عین حال گفت: رئالیتی شوها مخاطب را بسیار درگیر می کند و همیشه سیل انتقاد از سوی مردم وجود دارد، آیا این موضوع بر محبوبیت بازیگران تاثیر می گذارد؟ وی بیان می کند: من به این فرضیه معتقدم که اگر به عنوان یک هنرمند می خواهم نظرات دیگران را دنبال کنم باید در خانه بنشینم و کار نکنم. مثلاً اگر یکی به من بگوید ابرویی بالای چشم داری ناراحت می شوم یا برعکس، اگر یکی از من تعریف کند به خودم افتخار می کنم و می گویم دیگر کاری نمی کنم، فقط کارهای خاص را انجام می دهم. بنابراین من فکر می کنم یک بازیگر باید راه خودش را برود و نظرات نباید روی او تاثیر بگذارد. درست مثل یک تیم فوتبال که اگر گل بزند تشویق می شود و اگر ببازد مورد انتقاد قرار می گیرد.

محیا دهقانی در پایان درباره کارهای جدیدش اعلام می کند: سریال جدیدی برای شبکه سه سیما پیشنهاد شده است که فعلا چون به صورت رسمی اعلام نشده است نمی توانم توضیحی درباره آن بدهم.

لازم به ذکر است فصل دوم سریال مستوران به کارگردانی سیدعلی هاشمی، فیلمنامه محمد حنیف و تهیه کنندگی عطا پناهی به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه ایوزوم از شنبه تا چهارشنبه از شبکه یک سیما پخش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *