1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. حملات آمریکا در روزهای آتی در…

حملات آمریکا در روزهای آتی در خاورمیانه ادامه خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز صبح امروز – شنبه چهاردهم بهمن – به نقل از یک مقام کاخ سفید نوشت: آمریکا ممکن است در روزهای آینده حملات خود را به اهداف و تاسیسات گروه های شبه نظامی گسترش دهد.

نیویورک تایمز با اشاره به اینکه “آمریکا به هیچ هدفی در ایران حمله نکرد” نوشت که واشنگتن تلاش کرد ضمن کاهش تنش، پیام بازدارندگی ارسال کند. دقیق، با دقت کنترل آهسته

شبکه خبری سی که در. که در آمریکا همچنین به نقل از یک مقام ارشد دولتی اشاره کرد بایدن همزمان با شروع حمله ارتش کشور به سوریه و عراق اعلام کرد: هیچی حمله کنید ما وارد خاک ایران نخواهیم شد.

بایدن رئیس جمهور آمریکا صبح امروز اعلام کرد: امروز به دستور من، نیروهای نظامی آمریکا به اهدافی در عراق و سوریه حمله کردند که توسط سپاه پاسداران و شبه نظامیان ایران برای حمله به نیروهای آمریکایی استفاده می شد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه به اصطلاح سنتکام اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا بیش از 85 هدف را تلافی کرده است کنجکاو در عراق و سوریه و اهداف سپاه پاسداران و گروه ها مورد وابسته هدف

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه به اصطلاح سنتکام شامگاه جمعه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: در ساعت 16:00 (EST) روز 2 فوریه، نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا (CENTCOM) حملات هوایی را در عراق و سوریه علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و آن انجام دادند. گروه های شبه نظامی وابسته دادند.

سنتکام این سازمان ادعا کرد که نیروهای ارتش آمریکا بیش از 85 موقعیت را با چندین هواپیما از جمله بمب افکن های دوربرد که از ایالات متحده پرواز می کردند، هدف قرار دادند.

سنتکام وی همچنین مدعی شد که بیش از 125 مهمات دقیق (بمب) در این حملات هوایی به کار رفته و مراکز فرماندهی و کنترل عملیات، ستاد فرماندهی و مراکز اطلاعاتی، راکت و موشک، انبارهای انبار منهدم شد. هواپیماهای بدون سرنشین و تاسیسات لجستیکی (زنجیره تامین و مهمات) گروه های مورد حمایت ایران هدف قرار گرفته است.

حمله آمریکا به تلافی حمله به پایه آن در اردن سه آمریکایی کشته و بیش از 40 نفر دیگر زخمی شدند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *