1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. بارش برف و باران تا چهارشنبه…

بارش برف و باران تا چهارشنبه ادامه دارد / محسوس‌تر شدن سرمای زمستان

بارش برف و باران تا چهارشنبه ادامه دارد / محسوس‌تر شدن سرمای زمستان

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و باران و در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق. رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی افزود: طی امروز در بخش هایی از دامنه های جنوبی البرز و مناطق مرکزی و شرقی کشور وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست و به دلیل بارش برف و وزش باد. احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی وجود دارد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روزهای شنبه و یکشنبه در برخی مناطق غرب و شمال غرب بارش پراکنده برف و وزش باد و در سایر نقاط کشور آسمان صاف خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: روز دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران و در روز سه شنبه با ورود سامانه جدید بارشی در غرب، شمال غرب سواحل پیش بینی می شود. از دریای خزر، برخی مناطق واقع در دامنه های جنوبی البرز و شمال در شرق کشور بارش برف، باران و وزش باد رخ می دهد.

وی گفت: روز چهارشنبه سامانه بارشی در شمال شرق فعال و به تدریج از مرزهای شرقی خارج می شود. طی امروز و فردا در نیمه غربی دامنه‌های جنوبی البرز و نوار شرقی و طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه در شرق و جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما و طی سه روز آینده پیش‌بینی می‌شود. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آسمان اصفهان نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداکثر ۷ و حداقل ۶- درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه است. ، آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد است. وزش باد حداکثر 9 و حداقل 6- درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *