1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. کاهش تولید خودرو توسط خودروسازان داخلی؟/…

کاهش تولید خودرو توسط خودروسازان داخلی؟/ احتمال نوسانات شدید قیمت خودرو در بازار

کاهش تولید خودرو توسط خودروسازان داخلی؟/ احتمال نوسانات شدید قیمت خودرو در بازار

به گزارش اختاز نیوز، روزنامه دنیای اختاز نوشت: همچنین احتمالاً خبری از اجرای طرح فروش خودرو در حاشیه بازار نباشد، زیرا اگر این طرح اجرا می شد، خودروسازان نیازی نداشتند. برای افزایش سقف اعتبار و دریافت تسهیلات نداشتند.

نامه وزیر صمت حاوی نکات و پیام های متعددی است که به نظر می رسد مهم ترین پیام آن توقف قیمت کارخانه های خودروسازی حداقل تا پایان سال جاری (سالی که تحت عنوان کنترل تورم نامگذاری شده است) باشد.

وزیر صامت در نامه مذکور گفته است «به دلیل تغییر نکردن قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا به منظور مهار تورم، این دو شرکت از نظر تامین نقدینگی با مشکل مواجه شده اند». این در حالی است که از چند هفته پیش شورای رقابت اختیار تعیین قیمت خودرو را به وزارت ایمنی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان زیرمجموعه آن تفویض کرده است. بر این اساس سازمان حمایت می تواند قیمت خودروهای داخلی را به صورت مستقیم و بر اساس ضوابط عمومی شورای رقابت تعیین کند و در صورت تایید وزارت حراست، قیمت های تعیین شده قابل اعمال خواهد بود.

همچنین با توجه به فرمول جدید قیمت گذاری – هزینه تولید به اضافه 2.5 درصد سود – وزارت دفاع می تواند قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا را به گونه ای تعیین کند که ضمن برجای گذاشتن زیان، سود نیز داشته باشند.

از این رو علی آبادی با توجه به عدم تغییر قیمت خودرو خواستار افزایش سقف اعتبار خودروسازان بزرگ شده است. اما بر اساس آنچه از نامه وزیر صمت به رئیس کل بانک مرکزی به دست می آید، شعار امسال – مهار تورم – دست این وزارتخانه را برای اصلاح قیمت خودروهای داخلی بسته است.

آخرین بار در پایان فروردین ماه امسال قیمت کارخانه ای خودروهای داخلی بازنگری شد. در آن زمان با تصمیم شورای رقابت قیمت خودروهای داخلی به طور میانگین 49 درصد افزایش یافت. البته ابتدا قرار بود قیمت خودرو تا 80 درصد (به طور متوسط) افزایش یابد، اما با توجه به تعیین شعار سال – مهار تورم – و سپس مخالفت معاون اول رئیس جمهور، این رقم رد شد و شورای رقابت آن را به 49 درصد کاهش داد. . طی 9 ماه گذشته خودروسازان تلاش زیادی کرده اند تا مجوز افزایش مجدد قیمت محصولات خود را دریافت کنند اما نه شورای رقابت و نه وزارت حریم خصوصی که در حال حاضر متولی قیمت گذاری است، این مجوز را صادر نکرده اند.

بدون شک یکی از دلایل اصلی و شاید مهم ترین دلیل توقف قیمت کارخانه خودروسازی پس از فروردین ماه امسال، شعار «کنترل تورم» است، چرا که این سیاستمدار تصمیم گرفته در وهله اول قیمت خودرو را افزایش ندهد. به این شعار احترام بگذارید این البته در جای دیگر و با ابعاد بزرگتر خود را نشان خواهد داد.

مروری بر اتفاقات بازار خودرو به ویژه در هفته های گذشته نشان می دهد که منحنی قیمت خودرو پس از یک دوره نزول و رکود، دوباره سرکشی کرده و مرزهای جدیدی را باز می کند. از این رو اگرچه سیاستمدار در ابتدا با درک اشتباه از شعار سال قیمت خودرو را منجمد کرده است، اما مشتریان در بازار خودرو با قیمت های متورم مواجه شده اند. نکته دیگر در نامه وزیر صمت به رئیس کل بانک مرکزی در خصوص افزایش سقف اعتباری ایران خودرو و سایپا، اثر تورمی این ماجرا (در صورت موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف اعتباری دو کشور است. بزرگترین تولیدکنندگان خودرو).

به طور کلی، تسهیلات اعتباری به بانک‌ها ممکن است موجب استقراض آنها از بانک مرکزی و در نهایت رشد چاپ پول، افزایش نقدینگی و افزایش تورم شود.

با این حساب سیاست گذار می خواهد با فریز قیمت خودروها به شعار سال – کنترل تورم – پایبند بماند که از آن راه حل تورمی برای تامین نقدینگی خودروسازان را مطرح کرده است. حال این سوال پیش می آید که آیا بهتر نیست سیاست گذار مدل اصلاح قیمت خودرو را در مبدا در طول سال اجرا کند؟

به هر حال طبق نامه وزیر صلح به رئیس کل بانک مرکزی، اصلاح قیمت خودرو حداقل تا پایان سال جاری منتفی است و شاید اوایل سال آینده این سیاستمدار مجوز مربوطه را صادر کند. با این شرایط و در صورت عدم افزایش سقف اعتباری خودروسازان و عدم ارائه تسهیلات به آنها، نرخ رشد تولید خودرو کند خواهد ماند و حتی ممکن است خودروسازان وارد مرحله کاهش تیراژ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *