1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. المیادین: اکثر مراکزی که توسط آمریکا…

المیادین: اکثر مراکزی که توسط آمریکا هدف قرار گرفت، از قبل، تخلیه شده بود / آمریکا: احتمالا تعدادی از گروه‌های شبه‌نظامی در روز‌های اخیر تجهیزات و نیرو‌های خود را جابجا کرده بودند / الجزیره از قول منابع ایرانی: در مناطق بمباران شده، هیچ پایگاهی متعلق به سپاه یا نیروی قدس وجود ندارد / واشنگتن: پس از حمله‌ای که منجر به کشته شدن سه آمریکایی شد، هیچ تماس و ارتباطی با ایران نداشته‌ایم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

المیادین در واکنش به کشته شدن سه تن از سربازان خود در پایگاهی در اردن، از حملات شب گذشته آمریکا به مناطقی در سوریه و عراق نوشت و از منابع خود نوشت: بیشتر مراکزی که هدف حمله آمریکا قرار گرفت. قبل از حمله به طور کامل تخلیه شده بود. .

به گزارش «انتق»، در همین راستا مدیر عملیات ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز اعلام کرد: احتمالا تعدادی از گروه های شبه نظامی تجهیزات و نیروهای خود را در روزهای اخیر جابه جا کرده بودند.

همچنین الجزیره گزارش داد که منابع ایرانی گفته اند که «در مناطقی که توسط آمریکا در سوریه بمباران شده است، هیچ پایگاه سپاه یا نیروی قدس وجود ندارد».

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی نیز گفت: پس از حمله ای که منجر به کشته شدن سه آمریکایی شد، هیچ تماس و ارتباطی با ایران از پشت صحنه یا کانال های دیگر صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است که سنتکام شب گذشته در بیانیه ای درباره این حملات اعلام کرد: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در عراق و سوریه حملات هوایی را علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و گروه های شبه نظامی وابسته به آن انجام دادند. نیروهای ارتش آمریکا بیش از 85 هدف را با چندین هواپیما از جمله بمب افکن های دوربرد که از ایالات متحده پرواز می کردند، هدف قرار دادند. بیش از 125 مهمات دقیق در این حملات هوایی مورد استفاده قرار گرفت. تاسیساتی که مورد اصابت قرار گرفت شامل عملیات فرماندهی و کنترل، ستاد فرماندهی، مراکز اطلاعاتی، راکت و موشک و انبار پهپادها و تاسیسات زنجیره تامین تدارکات و مهمات گروه های شبه نظامی و حامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. که به نیروهای آمریکایی حمله کرد. و ائتلاف را تسهیل کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *