1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. عراق را از حملات مطلع کرده…

عراق را از حملات مطلع کرده بودیم/ حمله‌ها موفقیت‌آمیز بود

عراق را از حملات مطلع کرده بودیم/ حمله‌ها موفقیت‌آمیز بود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، جان کربی وی عصر جمعه به وقت محلی پس از حمله ارتش این کشور به مواضع عراق و سوریه مدعی شد که قبل از شروع حملات در عراق به دولت این کشور اطلاع داده است.

این سخنگوی دولت بایدن وی همچنین اعلام کرد: به سه امکانات در عراق و چهار امکانات ما در سوریه حمله کردیم.

وی گفت: پنتاگون در حال ارزیابی نتایج است.

کربی وی در عین حال مدعی شد: اما ما معتقدیم که حملات موفقیت آمیز بوده است.

لوید عصر جمعه به وقت محلی، آستین وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که پس از حمله یکشنبه گذشته به نیروهای آمریکایی و ائتلاف در شمال شرقی اردن که منجر به کشته شدن سه سرباز آمریکایی شد، ارتش آمریکا امروز (جمعه عصر به وقت محلی) محلی ) با دستور رئیس جمهور بایدن به هفت پایه و امکانات که شامل بیش از 85 هدف در عراق و سوریه بود.

آستین گفت: پاسخ آمریکا به این حمله پهپاد وی در زمان و مکانی به انتخاب واشنگتن در پایگاه خود در اردن حضور خواهد داشت و مدعی شد: ما به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هر جای دیگری نیستیم، اما رئیس جمهور و من حملات به نیروهای آمریکایی را تحمل نخواهیم کرد. ما تمام اقدامات لازم را برای دفاع از ایالات متحده آمریکا، نیروهای خود و منافع خود انجام خواهیم داد.

قبلا، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: امروز به دستور من نیروهای نظامی آمریکا به اهدافی در عراق و سوریه حمله کردند که سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن برای حمله به نیروهای آمریکایی استفاده می کردند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *