1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. گوشت گوسفند سال آینده ارزان می‌شود؟

گوشت گوسفند سال آینده ارزان می‌شود؟معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و تنظیم بازار درباره کاهش قیمت گوشت از سال آینده توضیح داد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، علیرضا پیمان پاک، معاون امور بازرگانی و تنظیم بازار به تشریح آخرین وضعیت بازار این کالا پرداخت و گفت: واردات گوشت گوسفندی با جدیت پیگیری می شود و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: واردات شکاف عرضه و تقاضا را کنترل و تعدیل می کند، شکافی که در سال های گذشته به دلیل آسیب های وارده به زنجیره دام ایجاد شده است.

پیمان پاک ادامه داد: احیای زنجیره گوشت قرمز و افزایش تولید از سوی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در حال پیگیری است.

معاون امور بازرگانی و تنظیم بازار از مقرون به صرفه بودن تولید برای دامداران در سال جاری خبر داد و گفت: امسال قیمت دام افزایش یافته است همچنین با برنامه ریزی معاونت بازرگانی وزارت جهاد، جو تولید می شود. و نهاده های دامی به وفور و با نرخ تقریبی عرضه شده است. 30 درصد کمتر از قیمت مصوب در نتیجه این موارد تولید برای کشاورز اقتصادی شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس داده های مرکز آمار در چند ماه گذشته زاد و ولد و پرواربندی حدود 25 درصد بیشتر از سال 1401 بوده است و این به معنای عرضه بیشتر دام در پایان سال جاری است و این افزایش عرضه از محل تولید در حالی اتفاق افتاد که واردات نیز همچنان پابرجا بود، این دستاوردها شکاف عرضه و تقاضا را پر کرده و قیمت دام و گوشت قرمز را کاهش می دهد.

پیمان پاک همچنین گفت: پس از پایان تعطیلات دی ماه و از سرگیری واردات گوشت گرم و افزایش واردات گوشت منجمد، در دو تا سه هفته اخیر شاهد تثبیت قیمت گوشت و در برخی موارد کاهش نسبی بودیم. قیمت. همچنین با وارد شدن دام های تولید داخل به زنجیره مصرف امیدواریم از پایان سال جاری و به ویژه بهار سال آینده شاهد کاهش چشمگیر قیمت گوشت باشیم.
منبع:

ایلانا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *