1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. واکنش وزارت دفاع سوریه به حمله…

واکنش وزارت دفاع سوریه به حمله آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای در واکنش به تجاوزات آمریکا به مناطقی در شرق این کشور بامداد امروز (شنبه) این حملات را محکوم کرد و آن را نشانه دیگری از همدستی واشنگتن با گروه تروریستی داعش و گروه تروریستی داعش دانست. تلاش برای احیای آن

در بیانیه وزارت دفاع سوریه در این زمینه آمده است: نیروهای اشغالگر آمریکایی به مناطق و شهرک هایی در شرق سوریه و نزدیک مرز با عراق حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری «سانا»، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: حمله هوایی آمریکا به مواضع و شهرهای شرق سوریه منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی غیرنظامی و نظامی و خسارات مالی قابل توجهی شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: منطقه مورد هدف حملات آمریکا در شرق سوریه همان منطقه ای است که ارتش سوریه در آن با بقایای گروه تروریستی داعش در حال نبرد است. این حادثه مؤید همدستی و اتحاد آمریکا و نیروهای نظامی آن با این سازمان (داعش) است.

وزارت دفاع سوریه همچنین ادامه داد: این تجاوز نیز تایید می کند که آمریکا با تمام ابزارهای کثیف تلاش می کند داعش را به عنوان بازوی میدانی خود در سوریه و عراق احیا کند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است: این تجاوز آمریکا توجیهی جز تلاش برای تضعیف توان ارتش سوریه و متحدانش در عرصه مبارزه با تروریسم ندارد، اما ارتش به دفاع از خاک و مردم سوریه و سوریه ادامه خواهد داد. به همه سازمان ها ضربه بزند و در این راه از چگونگی تلاش حامیان آنها برای جلوگیری از دستیابی آنها به این هدف چشم پوشی خواهد کرد.

وزارت دفاع سوریه در ادامه افزود: اشغال بخش‌هایی از خاک سوریه توسط نیروهای آمریکایی نمی‌تواند ادامه داشته باشد و نیروهای مسلح این کشور به جنگ خود علیه تروریسم تا نابودی آن ادامه می‌دهند و مصمم هستند تمام خاک سوریه را از هرگونه تروریسم و ​​اشغال آزاد کنند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعلام کرد در واکنش به کشته شدن سه سرباز این کشور در حمله هفته گذشته به پایگاه این کشور در اردن، مناطقی در سوریه و عراق را هدف قرار داده است.

سنتکام مدعی شد که 85 موقعیت را در این حملات هدف قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *