1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. کاظم دانشی: برای «بی بدن» می‌جنگیم

کاظم دانشی: برای «بی بدن» می‌جنگیم

کاظم دانشی: برای «بی بدن» می‌جنگیم

کاظم دانشی نویسنده فیلم سینمایی «بی تن» انتقادات به عدم اکران فیلم «شان» را به قسمت «سودای سیمرغ» فیلم «فجر» رساند.

به گزارش ایسنا، کاظم دانشی گفت: بنهور را نساخته ایم اما برای فیلم خود می جنگیم.

شامگاه 23 بهمن ماه برخی از عوامل فیلم «بی تن» بدون حضور بازیگران در سالن برج میلاد مقابل خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنها پاسخ دادند.

کاظم دانشی نویسنده فیلم سینمایی «بی تن» گفت: «بی بدن» از روی چند مورد مشابه همین مورد نوشته شده است و شنیده ها حاکی از آن است که از یک مورد خاص بوده است، اما اینطور نیست و مانند فیلمنامه. از «الافزار» از چند مورد نوشته شده است.

وی درباره نادیده گرفته شدن این فیلم در بخش سودای سیمرغ گفت: سینمای اجتماعی به مرحله ای رسیده است که هر چه می خواهی بگویی به یک جا وصل می شود و اگر دنبال حقیقت باشی جنجالی و یاغی می شوی. ” من بچه این مملکت هستم و برای فیلم‌هایم می‌جنگم و می‌خواهم به اندازه آنها ارزش قائل شوند.

وی بر اساس گزارش خود افزود: حضور این فیلم در جشنواره را شخصاً با آقای امینی در میان گذاشتیم و سپس در تاریخ 2 آذرماه فیلم را اکران و در موعد مقرر تحویل گرفتیم. در صورتی که فیلم هایی که از سال قبل آماده بودند الان ناقص اکران می شوند.

گفت: نمی گویم چشمه درست کرده ایم، ادعایی نداریم. شبی که قرار بود فیلم جزو اولین فیلم ها باشد، خواستیم فیلم را از جشنواره حذف کنیم، اما گفتند شما سوار کشتی شده اید و نمی توانید بروید. هر وقت گفتیم سال آینده سوار کشتی می شویم، گفتند نه کشتی سوراخ می شود.

وی با اشاره به واکنش های شب قبل الناز شاکردوست تاکید کرد: از حمایت های سازمان سینمایی قدردانی می کنم اما این گونه نباشد که اگر ما اعتراض کنیم برخی رسانه ها موضع گیری کنند. سوال من این است که چرا باید فیلمنامه ما را قبل از انتشار منتشر کنند؟ چرا این اتفاق افتاد؟

وی ادامه داد: ایران و این کشور برای ما مهم است. جشنواره فجر برای همه ما مهم است. قبل از فیلم به همه گفتیم فیلم را به فجر می دهیم و همه قبول کردند. ما فیلم معتبری ساختیم که شایسته جشنواره و مخاطبانش باشد، نه فیلمی با اکران سبز که با تغییر صحنه به جشنواره برسد. من با آقای عباسیان و آقای نیرومند صحبت کردم و می دانم که این فیلم توسط هیات انتخاب انتخاب شده است اما به دلیل یک سری دعوا در این بین فقط فیلم قربانی شد.

مرتضی علیزاده کارگردان این فیلم در این نشست تاکید کرد: فیلمی اجتماعی ساختیم که در بستر اجتماعی می گذرد و سعی کردیم قضاوت نکنیم و آنچه در جامعه وجود دارد را روایت کنیم. فیلم ما قضاوتی نیست.

سید مصطفی احمدی تهیه کننده، کاظم دانشی نویسنده، حبیب خزایی نوازنده، مهدی صیاد گریمور، مرتضی علیزاده کارگردان، مهدی سعدی تدوین، مهران ممدوح فیلمبردار و امیر زاغری طراح صحنه در این مراسم حضور داشتند. ملاقات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *