1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. جدیدترین دستاوردهای هوانیروز ارتش را بهتر…

جدیدترین دستاوردهای هوانیروز ارتش را بهتر بشناسید + جزئیات

جدیدترین دستاوردهای هوانیروز ارتش را بهتر بشناسید + جزئیات

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده کل ارتش و جمعی از معاونان ارتش ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، مسئولان صنایع دفاعی کشور و شرکت ها. دانشبانیان از نمایشگاه آخرین دستاوردهای نیروی هوایی ارتش، جهاد خودکفایی، مرکز تولید، بهینه سازی و نوسازی شهید هزاران و صنایع یا علی (آ) از ستاد هوانیروز بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، در نمایشگاه هوانوردی ارتش دستاوردهایی از جمله سامانه شبیه سازی عملیات رزمی، شبیه ساز واقعیت مجازی بالگردها، سامانه های حفاظت از خود، پروژه یوسف و انواع موشک های کروز به دست آمد. پایگاه هوایی پهنای باندضد زره هوا به سطح، موشک قدر، انواع هواپیماهای بدون سرنشین تشخیص خودکشی، سوئیچ تیغه و پهپاد تخریب محرم، انواع قطعات مورد نیاز بالگرد، کیان 600 پلاس، 700، 800 دستگاه خودرو فوق سنگین، انواع تجهیزات مورد نیاز در زمینه زرهی، عملیاتی و رزمی زمینی به نمایش گذاشته شد.

سامانه جامع و یکپارچه موشکی هلیکوپتر 209

سامانه جامع و یکپارچه موشکی هلیکوپتر 209 با قابلیت شلیک انواع موشک ها پایگاه هوایی هلیکوپتر آتش و فراموش درو) که بر روی بالگردهای تهاجمی کبری نصب و عملیاتی می شود.

این سامانه در رزمایش اقتدار 1402 مرحله عملیاتی و آزمایش میدانی خود را در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان با شلیک و انهدام اهداف با موشک های الماس و قائم با موفقیت پشت سر گذاشت.

سامانه رزمی عملیاتی واقع بینانه هوانیروز

سامانه عملیاتی رزمی واقع بینانه هوانیروز به منظور آشنایی خلبانان با تهدیدات جنگ های مدرن، آمادگی برای نبرد در هر شرایط آب و هوایی و آگاهی از تمامی تجهیزات و ابزار جنگی دشمن که با هوش مصنوعی هدایت می شوند ارائه شده است. عدم آشنایی با صحنه نبرد و باخت جبران تجربه خلبانان جدید هوانیروز.

با توجه به تحریم های بین المللی و همچنین هزینه بالای مانورهای بزرگ، آموزش، آموزش و ارزیابی خلبانان هوانیروز با صرف هزینه های بسیار کم در حین استفاده از این سامانه امکان پذیر است. سامانه واقعی رزمی عملیاتی در مرکز آموزشی شهید منصور وطن‌پور هوانیروز اصفهان تولید شد.

سیستم های محافظت از خود هلیکوپتر

استفاده و استفاده از سیستم های حفاظت از خود چاف و شعله ور شدن، سیستم DRFM، سیستم مسدود کننده ارتباطی، سیستم هشدار لیزری و سیستم ناوبری ناوبری GNSS بر روی دستگاه های پرنده، قدرت رزمی و بقای بالگردها را افزایش می دهد، بنابراین در صورت هرگونه تهدیدی برای خلبانان نیروی هوایی، می توانند منطقه خطر را بدون هیچ آسیبی ترک کنید. do از جمله ویژگی های بارز این سیستم ها هشدار در برابر تهدیدات لیزری است که به سرعت به خلبان اطلاع می دهد تا از هرگونه حادثه احتمالی جلوگیری کند.

سیستم پارازیت ناوبری GNSS با قابلیت اخلال در انواع گیرنده های ناوبری تجاری و نظامی مانند GPS، Galileo، GLONASS و BeiDou که قادر است هر گیرنده ای را در قدرت تشعشعی خود به نقطه یا مسیری که مختصات آن از قبل ذخیره شده است فریب دهد. حافظه سیستم.

موشک قدر 29

سامانه موشکی قدر 29 با برد 150 کیلومتر مجهز به چهار کیلوگرم کلاهک است که در عملیات انتحاری و شناسایی استفاده می شود. این سامانه موشکی قابل نصب بر روی انواع بالگردهای 206 کاملا بومی بوده و توسط کارشناسان توانمند صنعت داخلی کشور و جهاد خودکفایی هوانیروز طراحی و تولید شده است.

موشک کروز پایگاه هوایی دوربرد حیدر

این سامانه موشکی قابل نصب بر روی اکثر هلیکوپترهای مجهز به Seeker یا خالق حرارتی با برد 200 کیلومتر و دقت بالا در ردیابی اهداف ثابت و متحرک.

سامانه موشکی کروز حیدر با پیشرفت 100 درصدی بر روی بالگردهای سنگین و نیمه سنگین هوانیروز نصب و اجرا شده و آخرین آزمایش عملیاتی آن در آبان ماه 1402 در منطقه عمومی نصرآباد با موفقیت انجام شد. این سامانه با قابلیت رهاسازی از هلیکوپتر در تمامی مناطق صعب العبور کوهستانی، سواحل دریایی و مناطق قابل استفاده است. رملی و بیابان در حداقل زمان و حداکثر غافلگیری به تمام اهداف زمینی و دریایی به دو روش انتحاری و بازیابی شلیک شود.

سوئیچ پهپاد تشخیص خودکشی تیغه (تیغه سوییچ)

این سیستم پهپاد با کار مستمر چهار ساعته احداث مرکز تولید، بهینه سازی و نوسازی شهید هزاران این است که تمام مراحل آن به صورت کاملا بومی در داخل کشور طراحی و تولید می شود. این پهپاد می تواند عملیات مورد نظر را تا سرعت 120 کیلومتر در ساعت بر روی سطح دریا و آب انجام دهد. این هواپیماهای بدون سرنشین آنها قادر به نابودی انواع اهداف ثابت و متحرک هستند.

برنده این هواپیماهای بدون سرنشین 4 کیلومتر طول دارد و از لحظه پرتاب تا لحظه اصابت به اهداف دارای قابلیت کنترل و هدایت و دارای سیستم هدایت جی پی اس بوده و از نظر عملیاتی در برابر تجمعات، نفربر، مواضع و اهداف ثابت و متحرک دشمن. و علیه پارازیت است. تعویض پهپاد تیغهتوسط مرکز بهینه سازی شهید هزاران نزاجا ساخته و تحویل واحدهای عملیاتی این نیرو شده است.

پهپاد انتحاری محرم

این سیستم پهپاد با یک کلاهک به وزن 25 کیلوگرم برای انهدام اهداف و استحکامات دشمن استفاده می شود. این سیستم پهپاد با پرواز مداوم 9 ساعته به صورت کاملا بومی در داخل کشور توسط مرکز تولید، بهینه سازی و نوسازی شهید هزاران طراحی و تولید شده است. این سیستم پهپاد در رزمایش های اخیر، نیروی زمینی ارتش مورد ارزیابی و آزمایش میدانی قرار گرفته است.

سیستم پهپاد بومی «شاهین»

سیستم پهپاد شاهین با قابلیت شناسایی و جستجوی اهداف و ارسال تصاویر منطقه نبرد به تمامی بالگردهای عملیاتی طراحی و ساخته شده است تا بتواند با ارسال تصاویر و اطلاعات به فرماندهی هماهنگی تمامی بالگردهای حاضر در منطقه برای عملیات را بهبود بخشد. هیئت مدیره ببخش.

این سیستم پهپاد این دوربین مجهز به دوربین دید 24 ساعته است و قادر است تا ارتفاع 15000 فوتی بالا برود و تا 4 ساعت عکاسی کند.

سیستم تثبیت شد پایگاه هوایی “یوسف”

طراحی و ساخت سیستم تثبیت شدپایگاه هوایی یوسف برای رصد، هدف گیری و ردیابی اهداف ثابت و متحرک از مسافت طولانی در شرایط نامساعد جوی در طول روز و شب است. این سیستم از دو فناوری پیشرفته شامل تثبیت بر اساس ژیروسکوپ نوری و الگوریتم ردیابی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند.

به منظور ایجاد توانایی بالقوه برای استفاده از دوربین های با بزرگنمایی بالا، از فناوری کنترل Cascade PID یا چند جبران کننده در پایداری سکوی پایگاه هوایی یوسف استفاده شده است. این سیستم با هر سلاح خودکاری قابل اتصال و بازی است. این سیستم دارای استاندارد نظامی برای استفاده در انواع هواپیما می باشد.

شبیه ساز واقعیت مجازی هلیکوپتر 206

در این نمایشگاه انواع شبیه ساز هلیکوپترهای 209، 206، 214، شینوک و 205 به نمایش گذاشته شده است. تمامی این شبیه سازها کاملا بومی و توسط صنایع دفاعی، شرکت های دانش بنیان و جهاد خودکفایی هوانیروز طراحی و تولید شده اند.

این سامانه یکی از آخرین نسل شبیه سازهایی است که برای اولین بار در کشور با همکاری اساتید دانشگاه امام علی (ع) و معاونت تحقیقات هوانوردی تولید و به بهره برداری رسید. این سیستم با استفاده از سیستم بهینه شده 6 درجه آزادی استوارت می تواند احساس پرواز واقعی را به خلبانان القا کند و در نتیجه برای آموزش خلبانی موثرتر باشد. به دلیل عدم نیاز به کابین در این سیستم، انواع پروازها را می توان با شبیه ساز واقعیت مجازی بالگرد 206 پوشش داد.

از ویژگی های این شبیه ساز می توان به اثربخشی آموزشی بالا، هزینه طراحی و ساخت پایین، نگهداری آسان و هزینه کم و قابلیت حمل آسان اشاره کرد. سامانه مذکور بیش از 500 ساعت آزمایش پرواز صحرایی توسط اساتید خلبان هوانیروز را پشت سر گذاشته و بنا به اعلام نیاز نیروی هوایی ارتش در مرحله تولید انبوه قرار دارد. لازم به ذکر است که شبیه سازهای هوانیروز در سال های اخیر در آموزش خلبانان جوان بسیار موثر و مفید بوده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *