با مراجعه به سامانه نما اموال مسروقه خود را شناسایی کنید / روند کاهش وقوع جرم و افزایش کشف

با مراجعه به سامانه نما اموال مسروقه خود را شناسایی کنید / روند کاهش وقوع جرم و افزایش کشف

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سرهنگ حسین بساطی امروز – شنبه چهاردهم بهمن – در نشست خبری فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان، اظهار کرد: با توجه به آثار سرقت بر آرامش شهروندان، برخورد با سارقان و دستگیری آنها و کشف سرقت در کلیه کلانتری ها مد نظر است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون با اهداف تعیین شده در کلانشهر اصفهان 3 درصد کاهش مجموع جرایم را شاهد بوده ایم همچنین با اقدامات انجام شده 27 درصد کاهش را در کلانشهر اصفهان داشته ایم. جرایم خانگی و کاهش 24 درصدی دزدی از مغازه.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان تصریح کرد: در سال جاری کشف و دستگیری سرقت های خشن و خشن 42 درصد افزایش داشته است و با توجه به اینکه برخورد به موقع و به موقع با سارقان و مجرمان در دستور کار قرار گرفته است، تعداد مجروحان نیز در دستور کار قرار گرفته است. به سارقین توسط افسران بسیار بالا و سعی در بازدارندگی در میدان.

سرهنگ بساطی با اشاره به افزایش 48 درصدی کشفیات خودروهای مسروقه و 31 درصدی موتورسیکلت های مسروقه، ادامه داد: بیش از 95 درصد خودروهای مسروقه کشف می شود و برخی از دلایل سرقت خودرو سهل انگاری، عدم توجه به توصیه های پلیسی است. ، و عدم استفاده از تجهیزات لازم.

وی با اشاره به افزایش 37 درصدی کشفیات کل در سطح شهر اصفهان، گفت: در حوزه سرقت احشام نیز شاهد افزایش 145 درصدی کشفیات بوده ایم و پلیس هدفمندتر و میدانی تر از گذشته کار می کند. با توجه به اقدامات انجام شده شاهد کاهش جرایم و افزایش کشفیات هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه برخی خرده فروشان مواد مخدر شده اند ملخار وی افزود: شاهد افزایش ۲۵ درصدی دستگیری خرده فروشان بودیم مواد مخدر در این سال یکی از حلقه های تردد مواد مخدر در جامعه هستند که برخورد جدی با آنها در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ بساطی با اشاره به افزایش 100 درصدی دستگیری معتادان متجاهر گفت: در حوزه مشاوره و خدمات اجتماعی کلانتری ها اقدامات بسیار خوبی انجام شده و واحدهای مشاوره در تمامی کلانتری ها حضور دارند که افراد متخصص هستند. و چون وارد قضایا شوند شاهد می شوند. 28 هزار و 500 پرونده به این واحد ارجاع داده ایم که 76 درصد آنها منجر به سازش شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های نیروی انتظامی بازگرداندن اموال مسروقه به صاحبان آنهاست، افزود: کشفیات در همه زمینه ها وجود دارد و یکی از سامانه هایی که در پلیس من طراحی شده سامانه نما است که اموال مسروقه در آن بارگذاری و شهروندان بارگذاری می شوند. در صورت شناسایی اموال خود می توانند با داشتن کلاس مربوطه مراجعه و ملک خود را تحویل بگیرند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان تصریح کرد: یکی از طرح های مهم در دست اجرا طرح امنیت محله است و ملاک آن خود مردم هستند. در واقع طرح های پلیس با توجه به نیاز شهروندان و اطلاعات آنها با استفاده از ظرفیت خود مردم و توان پلیس اجرا می شود.

سرهنگ بساطسی با اشاره به اینکه اساس طرح های پلیسی رضایت مردم و امنیت شهروندان از خط قرمز پلیس است، ادامه داد: طرح پاکسازی پارک ها، بوستان ها و اماکن پرتردد و عمومی نیز در نظر گرفته شده است. و برخورد جدی با اراذل و اوباش و مزاحم کار است

وی با بیان اینکه امنیت محصول جمعی است و پلیس حافظ آن است، گفت: ارتباط پلیس با دستگاه های مربوطه به خوبی انجام شده و دستگاه های قضایی نیز از اقدامات انجام شده حمایت و حمایت می کنند. در زمینه سرقت های خرد رویکردهایی در نظر گرفته شده است که یکی از آنها حفظ و حراست از اموال است و بر اساس اقدامات انجام شده، در دستور کار داریم که تجربیات پلیس در ساخت و ساز را لحاظ کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه برای ایام تعطیلات پیش رو و عید نوروز برنامه های ویژه ای اجرا می شود، افزود: جمع آوری و برخورد با عرضه کنندگان قلیان از نظر استانداردهای بهداشتی در سطح شهر با رویکرد بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است. پلیس از این موضوع حمایت می کند. برنامه ریزی می کند.

سرهنگ بساطی با اشاره به اینکه پلیس به سمت هوشمندسازی رفته است، افزود: در خصوص امکانات، نیرو و تجهیزات پلیس اقدامات بسیار خوبی انجام شده و با نیروی انتظامی انقلابی، مردمی و مدرن روبرو خواهیم بود. تمام خودروهای پلیس مجهز به تجهیزات کنترلی هستند و از ابزارهای هوشمند برای هماهنگی با چهره افراد توسط ماموران استفاده می شود.

وی با اشاره به یک میلیون و 670 هزار تماس با پلیس 110 از ابتدای امسال، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 100 درصد ماموران یونیفرم پوش پلیس اصفهان مجهز به دوربین هستند.

در پایان این دیدار از سرباز وظیفه شناس علی تیموری که مبلغ 1000 دلار معادل 50 میلیون تومان به کلانتری محل خدمت خود تحویل داد قدردانی شد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *