1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. بیشتر پایگاه‌های مورد حمله آمریکا از…

بیشتر پایگاه‌های مورد حمله آمریکا از قبل خالی بودند

بیشتر پایگاه‌های مورد حمله آمریکا از قبل خالی بودند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از المیادین یحیی رسول عبدالله، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق با بیان اینکه شهرها القائم و مناطق مرزی عراق مورد حمله هواپیماهای آمریکایی قرار گرفت، گفت: این حملات زمانی انجام شد که عراق در تلاش است تا ثبات منطقه را تضمین کند.

وی افزود: این حملات آشکارا حاکمیت عراق را نقض می کند، تلاش های دولت عراق را تضعیف می کند و تهدید مهمی است که می تواند عواقب بسیار بدی برای عراق و منطقه داشته باشد.

عبدالله اعلام کرد که پیامدهای این اقدامات شدید بوده و امنیت و ثبات عراق و منطقه را به خطر می اندازد.

یک مقام وزارت کشور عراق به خبرگزاری فرانسه گفت که بر اساس اطلاعات اولیه، حمله آمریکایی ها یک انبار اسلحه کوچک را هدف قرار داده است. در همان زمان یکی از مسئولان جمعیت محبوب عراق در گفت و گو با همین خبرگزاری تاکید کرد که بمباران منطقه القائم تلفات جانی نداشت.

به گزارش المیادین، بیشتر نقاط مورد هدف قبل از تجاوز تخلیه شده بودند.

در نتیجه این تجاوز، خبرنگار المیادین در حلب از قطع کامل برق در دیرالزور خبر داد.

همچنین خبرنگار المیادین در عراق از دو شهید غیرنظامی در تلفات اولیه تجاوز جنسی خبر داد. القائم و بازتاب ها مطلع.

حمله داعش به ارتش و جمعیت محبوب

یک منبع امنیتی عراق تایید کرد که ارتش و نیروهای جمعیت محبوب با اعضای داعش در بزرگراه منطقه ای اسکار در غرب انبار درگیر شد

در بیانیه شبکه نجیب عراق گفته است که داعش پس از حمله آمریکا به عراق و در منطقه ۱۶۰ کیلومتری بزرگراه از فرصت استفاده کرده است. قند به ارتش و جمعیت محبوب حمله کرد.

به گزارش المیادین، روز جمعه آمریکا در واکنش به کشته شدن سه نظامی آمریکایی در اردن به مناطق مختلف عراق و سوریه حمله کرد.

سنتکام ایالات متحده مدعی است که نیروهایش بیش از 85 هدف را در عراق و سوریه با چندین هواپیما از جمله بمب افکن های دوربرد هدف قرار دادند.

این سازمان مدعی است امکانات از جمله «عملیات فرماندهی و کنترل، مراکز اطلاعاتی، موشک‌ها، موشک‌ها، انبارها هواپیماهای بدون سرنشینتاسیسات زنجیره تامین متعلق به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار داده است. به گفته یک مقام وزارت دفاع، در این حمله از بمب افکن های دوربرد B-1B Lancer استفاده شده است، علاوه بر این، یک مقام ارشد دولت آمریکا تصریح کرد که هیچ برنامه ای از سوی آمریکا برای انجام حملات در داخل ایران وجود ندارد.

“از بایدنرئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که حملات نظامی به تأسیسات در عراق و سوریه را هدایت کرده است. بایدن وی در بیانیه ای گفت: «پاسخ ما از امروز آغاز شد و در زمان ها و مکان هایی که انتخاب می کنیم ادامه خواهد داشت. ایالات متحده به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هیچ جای دیگر در جهان نیست. اما اگر به یک آمریکایی صدمه بزنید، ما پاسخ خواهیم داد.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، «جان کربیوی عصر جمعه به وقت محلی پس از حمله ارتش این کشور به مواضع عراق و سوریه مدعی شد که قبل از شروع حملات در عراق به دولت این کشور اطلاع داده است.

سخنگوی دولت بایدن وی همچنین اعلام کرد: به سه تاسیسات در عراق و چهار تاسیسات در سوریه حمله کردیم و پنتاگون در حال ارزیابی نتایج است.

کربی وی در عین حال مدعی شد: اما ما معتقدیم که حملات موفقیت آمیز بوده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *