1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. اولویت نیروی زمینی ارتش تولید تسلیحات…

اولویت نیروی زمینی ارتش تولید تسلیحات دورزن و متحرک است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سرتیپ کیومرث حیدری در بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای روز هوانوردی ارتش، فرا رسیدن دهه مبارک فجر را تبریک گفت و گفت: : افتخارات ارزنده ارتش در سایه پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام مقدس جمهوری است. اسلام رخ داده است. ارتشی که به رهبری و حق طلبی در همه سطوح و عرصه ها از جمله یگان های نیروی زمینی شهرت دارد.

V با توجه وی اهداف برگزاری این نمایشگاه را بیان کرد: با توجه به دستورات و توصیه های فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در خصوص ارتقاء کارایی، ارتقای تحرک و پیشرفت در با پاسخگویی به نیازهای جنگ های مدرن، تلاش شد تا ارتش متفاوت و کارآمدتر از دوره های قبل باشد. بودن؛ به این دلیل توانمندی ها و دستاوردهای ارتش نه تنها با سال های اول انقلاب اسلامی، بلکه با پنج سال پیش قابل مقایسه نیست. برگزاری این نمایشگاه گامی در جهت نمایش توانمندی ها و دستاوردهای ارتش در سال های اخیر بوده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با توجه روند تحولات و پیشرفت های حاصل شده در سال های اخیر بیان کرد: پس از صدور حکم فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) دوره های تحصیلی متعددی را گذرانده و در نهایت پس از مشورت با صاحب نظران و صاحب نظران، یک سری تغییرات عمیق در ساختار و تشکیلات نیروی زمینی ارتش به منظور پاسخگویی به نیازهای عملیاتی این نیرو ایجاد شد. ایجاد دو رتبه جدید به نام‌های «تهاجمی انگیزشی» و «واکنش سریع» نمونه‌ای از تحولات جاری در ماهیت یگان‌ها و تغییر ساختار کلی نیروی زمینی است.

وی در ادامه افزود: پس از دگرگونی ساختار و تشکیلات نیروی زمینی، ساختار تسلیحاتی این نیرو تغییر کرد. به گونه ای که اکنون تمامی مراحل تسلیحات مورد نیاز نیروی زمینی از قبیل طراحی، تولید، ساخت، نظارت و عیب یابی توسط متخصصان و محققان داخلی و شرکت های دانش بنیان انجام می شود.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به چهار جزء کلیدی سلاح در جنگ های مدرن گفت: فاصلهاشاره، هوشمندسازی و شبکه سازی تسلیحات از مهم ترین مولفه هایی است که در فرآیند ساخت و تجهیز تسلیحات نیروی زمینی ارتش برای کسب پیروزی قاطع در نبردهای مدرن مورد توجه قرار گرفته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در تشریح آخرین دستاوردهای نیروی هوایی ارتش گفت: تولید و توسعه تسلیحاتی با قابلیت هدف قرار دادن اهداف دور و متحرک اولویت اول این نیرو است تا در محیط شتاب دهند. جنگ های دفاعی با کمک نیروی زمینی و سایر نیروهای جمهوری اسلامی ایران که نمونه بارز آن را می توان در تلاش هوانیروز برای ساخت بالگردهای تولید داخل و خودکفایی در تولید بیش از 800 قطعه مورد نیاز مشاهده کرد. این نیرو

وی در ادامه افزود: نیروی هوایی از نگاه ارتش تعداد در منطقه دارای بیشترین تعداد بالگرد و از نظر کیفیت نیز دارای بالاترین کیفیت در اجرای عملیات های مختلف در انواع محیط ها و شرایط زمانی و آب و هوایی می باشد. در عین حال برای حرکت و حرکت هوادار است آمدن و نیروها و واحدها در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به دیگران عرصه ها وی با تکریم و نشان دادن توان نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: تمامی مراحل ساخت و تولید سلاح های مورد نیاز نزاجا مثل انواع موشک ضد زره هدایت بر روی انواع نفربر و خودروهای زرهی، انواع هواپیماهای بدون سرنشین عملیاتی، شناسایی و انهدام در مقیاس های مختلف عملیاتی و همچنین انواع پشتیبانی برای تحرک زمینی و عبور از معابر آبی مانند پل های PMP، از دیگر دستاوردهای متخصصان داخلی هستند. تلاش شرکت های دانش بنیان و همکاری با دانشگاه های صنعتی کشور به مرحله تولید و بهره برداری رسیده است.

در پایان گفت: همه چیز فرآیندها و دستاوردها، تبادلات علمی و تبادل تجربیات و آموخته ها در راستای لبیک گفتن طبق دستور فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) است تا نیروی زمینی ارتش وارد شود. راه رفع نیازهای عملیاتی، حفاظت از کشور در عوض خطرات و حفاظت از تمامیت ارضی کشور باید گام های قاطعی بردارد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *