1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. کندی خطاب به بایدن: نیرو‌های آمریکایی…

کندی خطاب به بایدن: نیرو‌های آمریکایی را از خاورمیانه خارج کن

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: «اگر به دنبال درگیری نیستیم، پس بیایید نیروها را از آنجا (خاورمیانه) خارج کنیم»، این واکنش نامزد مستقل میهن تجارتات ریاست جمهوری 2024 آمریکا است، رابرت اف کندی اظهارات ضد و نقیض را دنبال می کند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، پس از حمله صبح امروز ارتش آمریکا به 85 نقطه در داخل عراق و سوریه، تاکید کرد که «به دنبال درگیری در غرب آسیا نیستیم».

حمله ای که کندی ساعاتی پیش در پیام ایکس خود در واکنش به پیام جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نوشت، قابل پیشگیری بود. وی با بیان اینکه آمریکا باید نیروهای خود را از کشورهای خاورمیانه خارج کند، گفت: استقبال نمی شود، نیازی به آنها نیست… آنها را خارج کنید.

کندی گفت که “اگر واشنگتن نیروهای خود را در تیررس شبه نظامیان شیعه قرار نمی داد، تشدید تنش فعلی ضروری نبود.” وی وجود این گروه ها را میراث جنگ غیرقانونی آمریکا در عراق دانست و یادآور شد: عراق و سوریه از نیروهای آمریکایی خواسته اند خاک این کشورها را ترک کنند.

صبح امروز بود که فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن سه تن از نظامیان این کشور در حمله روز یکشنبه به پایگاه «برج-22» در مرز سوریه و اردن، حملاتی صورت گرفت. در مورد مواضع «گروه های مورد حمایت ایران» در عراق و سوریه انجام داده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *