1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. رشد صندوق ETF بیت کوین بلک‌راک…

رشد صندوق ETF بیت کوین بلک‌راک در حجم معاملات روزانه

رشد ETF بلک راک بیت کوین در حجم معاملات روزانه

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


تغییر در پویایی بازار صندوق بیت کوین با تمایل سرمایه گذاران به سمت هزینه های کمتر همراه است و این امر باعث رشد صندوق ETF بیت کوین بلک راک شده است.به گزارش به گزارش میهن تجارت، بلک راک بیت کوین ETF برای اولین بار از نظر حجم معاملات روزانه از Grayscale Fund (GBTC) پیشی گرفت. این چشم انداز در حال تغییر بازار بیت کوین را نشان می دهد. بلومبرگ گزارش داد، روز پنجشنبه، سهام بیت کوین تراست (IBIT) تحت مدیریت بلک راک، معاملاتی به ارزش 300 میلیون دلار پردازش کرد که از 290 میلیون دلار معامله در GBTC فراتر رفت.

این رویداد مهم در حالی رخ داد که ترجیحات سرمایه گذاران در حال تغییر است. افزایش 163.9 میلیون دلاری دارایی خالص بلک راک در مقایسه با 182 میلیون دلار برداشت بیت کوین از صندوق Greyscale، این تغییر رویکرد را نشان می دهد.

رقابت بین ETF های بلک راک و گری اسکیل بیت کوین در روزهای اخیر تشدید شده است. بلک راک که به طور مداوم در صدر حجم معاملات در چند روز اول معاملات هفته قرار داشت، در اواخر روز از صندوق Grayscale عقب افتاد. علاوه بر این، بلک راک در سه هفته پس از راه اندازی بیت کوین ETF خود، 3 میلیارد دلار ورودی خالص جذب کرده است. در همان زمان، صندوق Grayscale نزدیک به شش میلیارد دلار ضرر کرده است.

عوامل تشدید فروش در صندوق Grayscale

یکی از عوامل مهمی که باعث برداشت اولیه سرمایه از صندوق Grayscale شد، فروش GBTC توسط صرافی ورشکسته FTX و فروشندگان فصلی این صندوق ها بود.

با این حال، سرمایه گذاران دلیل قوی دیگری برای ادامه فروش GBTC دارند. این صندوق همچنان 1.5 درصد کارمزد مدیریت دریافت می کند، در حالی که اکثر رقبای ارائه کننده محصول مشابه، از جمله BlackRock، کمتر از 0.25 درصد در سال هزینه می کنند.

بنابراین، اگر صندوق بزرگ مزیت نقدینگی خود را به BlackRock از دست بدهد، چیزی برای ارائه به مشتریان ندارد. با این حال، Michael Sonnenschein، مدیرعامل Greyscale، مطمئن است که تصمیم صندوق برای بالا نگه داشتن کارمزد، تصمیم درستی بوده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *