1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. تنها هوای ۱۰ شهر کشور پاک…

تنها هوای ۱۰ شهر کشور پاک است/ ثبت آلوده‌ترین هوا در زنجان

تنها هوای ۱۰ شهر کشور پاک است/ ثبت آلوده‌ترین هوا در زنجان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، با نگاهی به گذشته و امروز _شنبه پانزدهم بهمن ماه_ می توان میزان و شدت آلودگی هوا را که آسمان شهرهای مختلف را فراگرفته احساس کرد. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف پرداخته است. بنابراین بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، امروز هیچ یک از شهرها در وضعیت خطرناک (قهوه ای) یا بسیار ناسالم (بنفش) قرار ندارند.

با توجه به این، اندازه گیری کیفیت هوای کلانشهر زنجان امروز با شاخص 154 در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.در حالی که شهر کرمان روز گذشته در وضعیت ناسالم (قرمز) ثبت شد.

لازم است بدانید امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های مترو تبریز با شاخص ۱۱۱، تهران با شاخص ۱۱۱، اهواز با شاخص ۱۱۰ و زاهدان با شاخص ۱۴۰ در وضعیت ناسالم قرار دارد. نارنجی)، به طوری که آخرین روز در 14 بهمن، هیچ یک از شهرستان ها در موقعیت ناسالم (نارنجی) قرار نداشتند.

در این راستا، اندازه گیری کیفیت هوا امروز در ایستگاه های مترو ارومیه با شاخص 57، اصفهان با شاخص 56، کرج با شاخص 60، سمنان با شاخص 56، شیراز با شاخص 61، قزوین با شاخص 82، سنندج با شاخص شاخص با شاخص 76، کرمان با شاخص 71، کرمانشاه با شاخص 58، اراک با شاخص 66 و همدان با شاخص 60 در وضعیت آب و هوایی سالم (زرد) قرار دارند.

لازم به ذکر است روز گذشته شهرهای تبریز، اصفهان، شهرکرد، بیرجند، مشهد، بجنورد، اهواز، زنجان، زاهدان، شیراز، قزوین، خرم آباد و یزد در هوای سالم (زرد) قرار داشتند.

از این رو، دستگاه سنجش کیفیت هوا امروز در ایستگاه های اردبیل با شاخص 20، بوشهر با شاخص 39، شهرکرد با شاخص 40، بیرجند با شاخص 44، مشهد با شاخص 28، بجنورد با شاخص 48 قم با شاخص 40، یاسوج با شاخص 44، خرم آباد با شاخص 43 و یزد با شاخص 50 در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند.اما دیروز شهرهای ارومیه، اردبیل، کرج، بوشهر، تهران، سمنان، قم، سنندج، کرمانشاه، یاسوج، اراک و همدان در وضعیت پاک (سبز) به ثبت رسیدند.

در همین راستا وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای ایلام، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشده است، اما طی دو روز گذشته شهرهای ایلام، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس بدون ثبت بوده است. داده ها.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در وضعیت خطرناک (قهوه ای) یا بسیار ناسالم (بنفش) ثبت نشدند، اما یک شهر ناسالم (قرمز)، چهار کلان شهر ناسالم (نارنجی)، تعداد 11 شهر سالم (زرد)، تعداد 10 کلانشهر پاک (سبز)، پنج شهر بدون داده ثبت شده است، در حالی که دیروز یک شهر ناسالم (قرمز)، تعداد 13 شهر کلانشهر سالم (زرد)، تعداد 12 شهر پاک (سبز) و پنج کلانشهر بدون داده در نظر گرفته شد.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *