1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. افخمی: بر مبنای گزارش‌های کیهان فیلمنامه…

افخمی: بر مبنای گزارش‌های کیهان فیلمنامه «صبح اعدام» را نوشتیم

نشست خبری فیلم سینمایی «صبح اعدام» به کارگردانی بهروز افخمی در اولین اکران سینما رسانه برگزار شد. در این نشست بهروز افخمی (نویسنده و کارگردان)، علی شیرمحمدی (تهیه کننده)، حسنعلی اسدی (مدیر فیلمبرداری)، رضا سورانی (تدوینگر)، محسن دارسنج (کارگردان گریم)، ​​امیرحسین گل محمدی (صدابردار) و ارسطو خوش رزم. در این نشست خبری مهرداد نیکنام، مسعود، شریف، محسن آوری از بازیگران «صبح اعدام» حضور داشتند.

به گزارش سینما اعتماد، در ابتدای این نشست بهروز افخمی کارگردان این فیلم در پاسخ به این سوال که چرا این شکل از روایت را انتخاب کردید، گفت: ما روایت مستند را انتخاب کرده ایم؛ این روایت مستند را انتخاب کردیم. چون برای این داستان و فیلم مناسب بود.

وی در ادامه افزود: این فیلم دارای عناصر مستندی از جمله روایت است، البته نقل قول هایی در فیلم وجود دارد که خود طیب حجرضایی گفته و ما سکانس های زندان را آوردیم.

این کارگردان با اشاره به موسیقی گفت؛ موسیقی این فیلم مرموز، تخیلی و متافیزیکی و جنبه ای از دنیای دیگر است.

افخمی ادامه داد: در بیشتر آثارم از اقتباس استفاده کرده ام اما این فیلمنامه اقتباسی محسوب نمی شود و بارها گفته ام که این فیلمنامه را بر اساس گزارش روزنامه کیهان و اطلاعات نوشته ایم.

در ادامه این نشست شیرمحمدی تهیه کننده و طراح صحنه و لباس اظهار داشت: قبلا تجربیات خوبی با بهروز افخمی داشته ام. در این پروژه آماده سازی و طراحی صحنه و لباس را هم همزمان انجام دادم.

آراستو خوش رزم بازیگر «روز اعدام» درباره تجربه حضورش در این فیلم گفت: اولین نقش جدی من در سینما در این فیلم است. البته من 20 سال است که بازی می کنم. اما منتظر ماندم تا نقش مناسب را برای ورود به سینما انتخاب کنم.

وی افزود: وقتی قرار است نقش یک شخصیت واقعی را بازی کنیم، مسئولیت ما بیشتر می شود. من نقش حاج اسماعیلی را بازی کردم که مدعی او بود. امیدوارم خانواده شریف حاج اسماعیل رضایی هم خوششون بیاد.

این بازیگر تاکید کرد: معتقدم نقش حاج اسماعیل را به گونه ای بازی کردم که هیچ بازیگر دیگری نتوانست آن را بازی کند. کاندید شدن در جشنواره ای که آقایان سعید پورصمیمی و نصیریان در آن حضور دارند برای من افتخار بزرگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *