آخرین وضعیت دریاچه ارومیه – آینده اقتصاد

ایسنا: رئیس پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: بر اساس پایش های زیست محیطی و بررسی های کارشناسی، هیچ چیز غیرعادی و غیرعادی در دریاچه وجود ندارد و این دریاچه به عنوان اکوسیستم تالابی شرایط طبیعی و عادی خود را طی می کند.

مرتضی داودی در خصوص انتشار ویدئویی از فضای مجازی دریاچه ارومیه یا چشمه جوشان افزود: دریاچه ارومیه مانند سایر اکوسیستم های تالاب تحت تاثیر شرایط جوی و بارندگی قرار دارد و وجود منابع آب زیرزمینی و چشمه های جوشان در بستر و حاشیه دریاچه ارومیه امری عادی است. و طبیعی است و در طول تاریخ این دریاچه یکی از منابع آب مورد نیاز آن بوده است و این موضوع در فصول بارندگی مشاهده می شود و موضوع جدید و فوق العاده ای نیست.

به گزارش کلی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، با اشاره به انتشار برخی اخبار در فضای مجازی و رسانه ها مبنی بر فعال شدن و جوشش چشمه های آب دریاچه ارومیه، گفت: بر اساس پایش میدانی و گزارش های ارائه شده. به گفته کارشناسان محیط زیست، هیچ مورد غیرعادی در دریاچه مشاهده نشده است. ارومیه وجود ندارد و این دریاچه با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی شرایط طبیعی و عادی خود را طی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *