1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. آیا یارانه ویژه 22 بهمن پرداخت…

آیا یارانه ویژه 22 بهمن پرداخت می شود؟

خبرآنلاین: بسیاری از خانوارهای کم درآمد پیگیر اخبار مربوط به هدیه 22 بهمن هستند و انتظار دارند اگر دولت در سال 1400 این عیدی را به مردم داد، امسال نیز آن را تکرار کند. البته پیش بینی می شود تمامی یارانه بگیران مشمول دریافت عیدی شوند.

در سال 1400 به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دولت سیزدهم از طرح واریز یارانه 100 هزار تومانی به حساب اقشار کم درآمد جامعه رونمایی کرد. حال با نزدیک شدن به 22 بهمن امسال این سوال پیش آمده که آیا هدیه ویژه 22 بهمن امسال به حساب مردم واریز می شود یا خیر؟

اقتصاد آنلاین در گزارشی نوشت: در طول سال با نزدیک شدن به مناسبت های مختلف از جمله عید سعید فطر، عید قربان و عید غدیر، شایعاتی مبنی بر پرداخت یارانه ویژه این ایام به گوش می رسد، اما معلوم می شود که برنامه ای برای پرداخت چنین یارانه ای وجود ندارد. اما یارانه ویژه 22 بهمن یک موضوع رسمی و مصوب است که از سال 1400 واریز آن آغاز شده است.

رئیس جمهور در بهمن 1400 از طرح ویژه حمایت معیشتی 22 بهمن رونمایی کرد و هدف از آن را حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه عنوان کرد. در آن زمان اعلام شد که طبق دستور رئیس جمهور 100 هزار تومان یارانه به حساب سرپرستان دهک های اول تا چهارم و همچنین مشمولان و مستمری بگیران نهادهای حمایتی مانند امام واریز می شود. کمیته امداد خمینی (ره) و بهزیستی کشور.

یارانه ویژه 22 بهمن سال 1400 ساعت 24 روز 21 بهمن همان سال به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و البته حواشی آن تا مدت ها ادامه داشت زیرا حساب برخی از واجدین شرایط بود. به هر دلیلی شارژ نشده است بر اساس گزارش ها، 32 میلیون نفر یعنی حدود نیمی از جمعیت یارانه ای مشمول دریافت این یارانه شدند و به آنها 100 هزار تومان هدیه داده شد.

آیا می توانیم در 22 فوریه امسال منتظر اتفاق شگفت انگیزی باشیم؟

در روزهای اخیر بار دیگر زمزمه هایی مبنی بر واریز یارانه ویژه 22 بهمن شنیده شد. با توجه به سابقه دولت رئیس جمهور در پرداخت این گونه یارانه ها، باید دید آیا دولت امسال به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ای برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه دارد؟ تاکنون هیچ صحبتی از سوی مسئولان مربوطه در این زمینه صورت نگرفته است.

بسیاری از خانوارهای کم درآمد پیگیر اخبار هدیه 22 بهمن هستند و انتظار دارند اگر دولت در سال 1400 این عیدی را به مردم داد، امسال نیز آن را تکرار کند. البته پیش بینی می شود تمامی یارانه بگیران مشمول دریافت عیدی شوند.

نکته دیگر در خصوص یارانه 22 بهمن میزان این یارانه است. اگر دولت بخواهد چنین هدیه ای را به حساب اقشار کم درآمد واریز کند، باید دید که مبلغ آن معادل 100 هزار تومان خواهد بود یا با توجه به افزایش تورم در جامعه، مبلغ آن هدیه است. از دولت رئیس جمهور نسبت به سال 1400 افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *