1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. تاثیرات استفاده زیاد از تلفن همراه…

تاثیرات استفاده زیاد از تلفن همراه در دوران بارداری / اختلالات در کمین کودکان است

میر شهرام صفری در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به میزان استفاده کودکان و زنان باردار از دستگاه های صفحه نمایشگر گفت: زمان صفحه نمایشبه کل زمانی که یک فرد از دستگاه های دارای صفحه نمایش استفاده می کند، از جمله تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ، تلویزیون یا به طور کلی دستگاه های الکترونیکی اشاره دارد.

وی افزود: کودکان در سنین پایین نباید از تلفن همراه، تبلت یا سایر وسایل ذکر شده استفاده کنند و یا در صورت استفاده باید مدت زمان استفاده از این وسایل را به حداقل برسانند. بر اساس تحقیقات، برخی از دانشمندان توصیه می کنند که تا سن 18 ماهگی استفاده کودکان از این وسایل صفر یا نزدیک به صفر باشد.

این فیزیولوژیست عصبی وی تصریح کرد: کودکان 18 ماهه تا دو ساله حداقل روزی چند دقیقه و کودکان دو تا پنج ساله حداکثر یک ساعت در روز از این دستگاه استفاده کنند.

صفری ادامه داد: بچه ها اگر دارند زمان صفحه نمایش تجاوز از حد مجاز، مستعد انواع اختلالات از جمله اختلالات شناختی، اختلالات رشدی و اختلالات افسردگی و اضطراب خواهد بود و مشکلاتی مانند فشار خون، دیابت و چاقی نیز برای کودک به وجود می آید.

وی بیان کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده در کودکان یک ساله ای که بیش از یک ساعت از دستگاه های دارای صفحه نمایش استفاده می کردند، تاخیر در رشد مهارت های اجتماعی و فقدان توانایی های شناختی برای حل مشکلات در دو سالگی 5 بود. چند برابر بیشتر از سایر کودکان

این فیزیولوژیست عصبی وی افزود: زمان دقیقی برای استفاده زنان باردار از دستگاه های ذکر شده توصیه نشده است، اما این میزان باید به حداقل برسد. طبق تحقیقات، مادرانی که در دوران بارداری یا در ابتدای تولد نوزادشان، زمان صفحه نمایش بالا بودند، اختلالات رفتاری در سن هفت سالگی برای نوزادانشان مشهودتر بود.

صفری خاطرنشان کرد: به زنان باردار توصیه می شود تا حد امکان از تماس تلفنی خودداری کرده و هنگام پاسخگویی تلفنی آن را روی بلندگو قرار دهند و همچنین از تماس فیزیکی تلفن همراه با بدن و همچنین برای زمان تماشای تلویزیون خودداری کنند. برنامه داشته باشید

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *