1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. «رنو» یواشکی به بازار خودرو ایران…

«رنو» یواشکی به بازار خودرو ایران برگشت/ خودروساز محبوب فرانسوی با 2 محصول آمد

«رنو» یواشکی به بازار خودرو ایران برگشت/ خودروساز محبوب فرانسوی با 2 محصول آمد

به گزارش اختازنیوز، «رنو کولئوس» و «رنو تلیسمان» مدل 2023 در اختیار پیشکسوتان واجد شرایط قرار گرفت تا این دو محصول محبوب رنو در بازار ایران بار دیگر در بازار خودروی کشور بدرخشند.

البته همانطور که گفته شد این دو محصول این خودروساز فرانسوی تنها در اختیار خریداران باسابقه واجد شرایط می باشد و متقاضیان عادی نمی توانند از سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی، «رنو تالیسمان» و «رنو کولئوس» را در اختیار بگیرند.

پیش بینی می شود برخی از دو محصول محبوب رنو پس از بیش از پنج سال دوباره در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

البته فراموش نکنیم که سیاستگذار خودرو به ایثارگران واجد شرایط اعلام کرده است که در صورت ثبت نام ته تیراژ توسط متقاضیان، خودروهای منتخب آنها وارد و تحویل آنها می شود. در صورت تامین نشدن این کف تیراژ امکان واردات خودروی مورد نظر وجود ندارد و جانبازان باید محصول دیگری را انتخاب کنند.

بنابراین، «رنو کولئوس» و «رنو تلیسمان» در صورت عبور موفقیت آمیز از این چالش می توانند بار دیگر در دسترس متقاضیان ایرانی باشند.

به نظر می رسد عرضه دو خودروی مذکور برند رنو از طریق سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به پیشکسوتان واجد شرایط را می توان بازگشت یواشکی این خودروساز محبوب فرانسوی به بازار خودرو کشور تعبیر کرد.

پیش از این این سیاستگذار خودرو اعلام کرده بود که محصولات دو خودروساز بزرگ فرانسوی «پژو سیتروئن» و «رنو» به دلیل همراهی با تحریم های آمریکا علیه کشور، اجازه ورود به بازار خودروی کشور را ندارند. صنعت خودرو

البته ممنوعیت ورود محصولات «پژو سیتروئن» به بازار خودروی کشور پس از برداشتن قفل درب واردات خودرو با پیوستن «پژو سیتروئن» به «فیات-کرایسلر» و ایجاد برند استلانتیس، چهارمین رخ داد. بزرگترین همکاری بین خودروسازان بین المللی شود. در این شرایط بعید است اگر سیاستگذار خودرویی اجازه ورود این خودروساز فرانسوی به بازار خودروی کشور را بدهد، بازار خودرو ایران در چارچوب سیاست های برند استلانتیس جایگاهی داشته باشد.

داستان رنو متفاوت است و این خودروساز فرانسوی در صورت امکان بدش نمی آید که دوباره وارد بازار خودروی ایران شود. رنو قبل از بازگشت تحریم ها حدود 10 درصد از فروش جهانی خود را از حضور در بازار خودروی ایران به دست می آورد.

با توجه به نقش بازار ایران در فروش جهانی رنو در گذشته، مدیران رنو امیدوارند این حضور بتواند به باز شدن درهای بازار خودروی کشور به روی این خودروساز فرانسوی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *