1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. بیانیه وزرای دفاع آمریکا و انگلیس…

بیانیه وزرای دفاع آمریکا و انگلیس درباره موج سوم حملات به یمن

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه ای حملات جدید این کشور علیه یمن را تایید و اعلام کرد. آمریکا و انگلیس با حمایت استرالیا، کانادا، دانمارک، هلند، نیوزلند و بحرین به اهداف حوثی ها حمله کردند.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که حملات نیروهای آمریکایی و انگلیسی به اهداف یمنی 13 محل نگهداری سلاح را هدف قرار داده است.

پیش از این منابع آمریکایی گفته بودند که آمریکا و انگلیس با 35 حمله به 13 هدف در مناطق مختلف یمن حمله کردند.

در ادامه بیانیه پنتاگون با بیان اینکه در دفاع از جان انسان ها و جریان آزاد تجارت در یکی از مهم ترین آبراه های جهان دریغ نخواهیم کرد، ادعا شده است که حملات اخیر موجب اختلال بیشتر و کاهش توانمندی ها شده است. از “شبه نظامیان مورد حمایت ایران”.

پنتاگون در ادامه تاکید کرد که این پیامی برای حوثی‌های یمن است که اگر حملات خود به کشتی‌های بین‌المللی را متوقف نکنند، با عواقب آن مواجه خواهند شد.

در عین حال، وزارت دفاع آمریکا مدعی شده است که واشنگتن به دنبال تشدید تنش در منطقه نیست.

وزیر دفاع انگلیس همچنین حملات یمنی ها به کشتی های تجاری و نظامی در دریای سرخ را غیرقانونی و غیرقابل قبول دانست و از مشارکت نیروی هوایی سلطنتی این کشور در دور سوم حملات به یمن خبر داد.

اعطا کردن مغازه ها وی گفت: ما موفق شدیم سکوهای پرتاب و انبارهای شرکت کننده در حملات حوثی ها را هدف قرار دهیم.

وزیر دفاع انگلیس در ادامه مدعی شد که حملات آمریکا و انگلیس منجر به وخامت بیشتر توانمندی انصارالله یمن شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره جزئیات این حملات از سخنان مقامات آمریکایی نوشته است که ناوها سنگ ریزه و کارنی با شلیک راکت تاماهاوک در این حملات و انگلستان با جنگنده شرکت کردند طوفان به مواضع یمنی ها حمله کرده است.

مقامات آمریکایی همچنین می گویند که ناو هواپیمابر آیزنهاور نیز به سمت یمن موشک شلیک کرده و بیش از 20 جنگنده از این ناو برای شرکت در این حمله به پرواز درآمده اند.

منبع: فارس

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *