1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. دور جدید حملات هوایی گسترده آمریکا…

دور جدید حملات هوایی گسترده آمریکا و انگلیس به یمن + فیلم

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، منابع نزدیک به یمن از حمله جدید آمریکا و انگلیس به این کشور خبر داده اند.

شبکه المیادین در خبر فوری از پرواز جنگنده های این دو کشور در آسمان صنعا و صدای چندین انفجار متوالی در پایتخت یمن گزارش شده است.

خبرنگار المیادین در یمن می گوید که جنگنده های آمریکایی و انگلیسی در دور جدید تجاوزات خود به مجموعه ای از اهداف در جنوب و شرق این شهر حمله کردند. صنعا هدف قرار داده اند

آژانس خبری فردا اما او می گوید که علاوه بر آمریکا و انگلیس صنعابه اهداف در استان ها دهمار، بیضی و بحث و جدل نیز حمله کرده اند

این گزارش افزود: حملات هوایی آمریکا و انگلیس به مناطق قهوهای مایل به زرد و النهدین در جنوب و همچنین منطقه پابرهنه ها در شمال شرقی سنا پایتخت را هدف گرفته است.

به گزارش خبرنگار شبکه المیادین در یمن، آمریکا و انگلیس تاکنون بیش از 22 حمله در یمن انجام داده اند. صنعا و 11 حمله به مناطق مختلف در تعز انجام داده اند.

همچنین گفته می شود که اهداف در شهر ساحلی حدیده سه بار مورد حمله جنگنده های آمریکایی و انگلیسی قرار گرفته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی با تایید این حملات مدعی شد که آمریکا و انگلیس به اهداف مرتبط با ایران در داخل یمن حمله می کنند.

شبکه CNNکه در وی درباره این حملات به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: آمریکا با مشارکت انگلیس بیش از 35 هدف را در 13 نقطه جداگانه در یمن هدف قرار داده است.

مقامات آمریکایی مدعی شده اند که این حملات شامل مراکز فرماندهی و انبارهای تسلیحاتی است که توسط نیروهای مسلح یمن برای هدف قرار دادن خطوط کشتیرانی در دریای سرخ استفاده می شود.

به گفته مقامات آمریکایی، این حملات با استفاده از جنگنده های ناو هواپیمابر انجام شده است.یکی این این آیزنهاور که در منطقه مستقر است، انجام شده و دور جدید حملات آمریکا در تلافی کشته شدن سربازان این کشور در اردن است.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن تا لحظه انتشار این گزارش واکنشی به این خبر نداشته و آن را تکذیب و یا تایید نکرده است.

در پی تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، نیروهای مسلح یمن به هیچ کشتی و کشتی اسرائیلی که مقصد فلسطین اشغالی بود اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه را ندادند. باب المندب داده اند پس از تشدید عملیات یمن علیه کشتی های اسرائیلی، آمریکا برای مقابله با نیروهای مسلح یمن ائتلافی تشکیل داد و حملاتی را به خاک این کشور انجام داد.

“علی.” القهومیکی از اعضای ارشد جنبش انصارالله یمن در واکنش به این حملات گفت: حملات آمریکا و انگلیس یک جنگ علنی است و باید منتظر حملات و پاسخ یمن باشند، ما بهای حمایت از غزه را هر چقدر هم که باشد خواهیم پرداخت. و ما تا روز پیروزی متوقف نخواهیم شد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *