1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. آیت‌الله نمازی شخصیتی متدین، علمی، انقلابی…

آیت‌الله نمازی شخصیتی متدین، علمی، انقلابی و جامع بود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، مراسم ترحیم فقیه و عالم دینی وارسته حضرت آیت الله عبدالنبی نمازی (ره) صبح امروز – یکشنبه پانزدهم بهمن ماه – در حسینیه برگزار شد. بنی فاطمه (س) اصفهان با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.

حجت الاسلام احمد سالک در حاشیه این مراسم و در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت اظهار کرد: آیت الله نمازی از شخصیت های انقلابی، علمی و مبارزاتی است که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در زندان ساواک شیراز قرار گرفت.

وی افزود: این عالم برجسته فرمانده سپاه ناحیه دو اصفهان بود و در سمت قضایی تا مقام دادستانی پیش رفت. یکی از حرکات زیبای او جمع آوری پرونده مهدی هاشمی قاتل آیت الله شمس آبادی بود که بعداً امام در این مورد دستور دادند.

عضو جامعه روحانیت مبارز و نماینده شورای اسلامی ایران تصریح کرد: آیت الله نمازی از اعضای خبرگان رهبری و صاحب بیش از 12 جلد کتاب و تفاسیر قرآن بود. ایشان در شورای مدرسین قم بودند و سالها خدمت کردند، شخصیتی جامع داشتند و فقدان ایشان برای ما بسیار عزیز است.

وی ادامه داد: خبرگان رهبری فقید حدود 14 سال امام جمعه کاشان بود و خدمات شگرفی در این شهر از خود بر جای گذاشت.

حجت الاسلام سالک به بیان رابطه 40 ساله خود با آیت الله نمازی پرداخت و افزود: از زمان اخراج آیت الله نمازی از عراق تا زمان رحلت ایشان جلساتی داشتیم. او فردی بسیار متدین و جامع بود.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، این عالم برجسته جهان اسلام و تشیع هشتم بهمن ماه امسال در منزل خود در قم دار دار فانی را وداع گفت.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *