1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تشکل‌ها باید ظرفیت مردمی را در…

تشکل‌ها باید ظرفیت مردمی را در جهت منافع ملت به حرکت درآورند

تشکل‌ها باید ظرفیت مردمی را در جهت منافع ملت به حرکت درآورند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، احمد وحیدی امروز – یکشنبه پانزدهم بهمن ماه – در «رویداد ملی اقتدار تشکل های مردمی» اولین همایش ملی نمایندگان تشکل های مردم نهاد در شوراهای توسعه و سازمان های حمایتی سراسر کشور. ، تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد در جمهوری اسلامی که به مردم سالاری دینی توجه دارند و مشارکت مردم را در همه امور می طلبند، اهمیت بیشتری می یابد.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی مردم محور همه امور هستند حتی در مسائل حساس مانند مسائل دفاعی و امنیتی. بسیج به معنای دفاع جامعه محور است، دفاعی که مردم در ابعاد مختلف آن نقش محوری دارند.

رئیس شورای امنیت کشور گفت: امنیت پایدار به معنای امنیت جامعه محور نیز هست. اگر در تب و تاب انقلاب امروز با گروهک های تروریستی مورد حمایت غرب مواجه شد به خاطر قدرت مردم بود.

وحیدی با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در صحنه های مختلف منجر به حل سریع مسائل شده است، گفت: در بحث اقتصادی نیز اینگونه است. از اول انقلاب بین اقتصاد دولتی و مردمی اختلاف نظر وجود داشت و باید اذعان داشت که به دلیل رواج نداشتن به موقع اقتصاد، آنطور که باید پیشرفت حاصل نشد. بوده.

وی خاطرنشان کرد: در سیاست اقتصاد مقاومتی مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی نیز مطرح است. در علم و فناوری هم همینطور است. اگر مردم، دانش پژوهان و شرکت های دانش بنیان مردم نبودند، به این پیشرفت نمی رسیدیم.

وزیر کشور در ادامه به موضوع مشارکت اشاره کرد و با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت درونی قدرت، تصریح کرد: جامعه قوی نیازمند انسجام است و انسجام نیازمند ارتباط است و ارتباط با مشارکت برقرار می شود.

وحیدی با بیان اینکه همکاری برای مصالح جامعه مهم است، تصریح کرد: آنچه به صلاح مردم است ماندگار خواهد بود و بر اساس آیات شریفه قرآن کریم همکاری و همیاری بر اساس خیر است که منفعت را تأمین می کند. جامعه.

وی مشارکت را شرط لازم برای یک جامعه قوی دانست و تاکید کرد: باید ظرفیت ها را شناخت و با توجه به آن وارد صحنه و موضوعی شد که جامعه به آن نیاز دارد.

وزیر کشور با بیان اینکه مشارکت مردم در همه امور از اصل جدی و قطعی انقلاب است، گفت: مشارکت شرط لازم جامعه ای قدرتمند است که به ایرانی قدرتمند منتهی می شود.

وزیر کشور با بیان اینکه مسئولیت سازمان های مردم نهاد برای حرکت مردم به سمت مصالح جامعه سنگین است، یادآور شد: تشکیلات به خاطر سازمان خوب نیست، بلکه باید در جهت اهداف عالی باشد. وزارت کشور بسیج این دریای عظیم مردمی را در فعالیت های اجتماعی از طریق سازمان های مردم نهاد یکی از وظایف خود می داند.

وحیدی فعالیت تشکل های مردمی را زمانی سیاسی دانست که در قالب حمایت از جریان خاصی اقدام کنند و گفت: فعالیت تشکل های مردمی یک فعالیت اجتماعی و تشویق مردم به حضور در انتخابات به عنوان مهمترین رویداد کشور است. تعیین سرنوشت نیز یک کار اجتماعی محسوب می شود. خواهد بود

وی با بیان اینکه در انتخابات 11 اسفندماه سال جاری تشکل ها نقش مهمی در ایجاد مشارکت مردمی دارند، خاطرنشان کرد: حرکت اجتماعی مهم است و تشکل ها باید بتوانند ظرفیت مردم را به نفع مردم و مردم بسیج کنند. ملت

انتخابات دوازدهمین اجلاسیه شورای اسلامی و ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری 21 اسفندماه سال جاری همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *