1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. هدیه رئیس جمهور به سمپادی‌ها چه…

هدیه رئیس جمهور به سمپادی‌ها چه بود؟

هدیه رئیس جمهور به سمپادی‌ها چه بود؟

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، رضا مراد صحرایی در مراسم تجلیل از مدال آوران المپیادهای جهانی و احیای باشگاه دانش پژوهان جهان با بیان اینکه تا سال 1401 بیش از 50 درصد ظرفیت مدارس خواهد بود. سمپاد در اختیار دهک های نهم و دهم بود، گفت: جای خوشحالی است که امسال سهم دانش آموزان دهک های اول، دوم، سوم و چهارم از مدارس سمپاد 45 درصد افزایش یافت. هدیه رئیس جمهور به دانش آموزان مستعد این چند دهه این بود که تمام هزینه هایشان اگر وارد مدرسه شوند سمپادتوسط دولت که به موجب مصوبه هیئت دولت ابلاغ شده است پرداخت شود.

وی راه اندازی مدارس تیزهوشان را یکی دیگر از جلوه های عدالت دانست و افزود: دانش آموزان تیزهوش 1.5 تا 3 درصد کودکان هر کشوری هستند. و 130 هزار سمپادی با شعار «هر کشوری به یکی نیاز دارد سمپادی «آماده تأثیرگذاری» برای ساختن آینده ایران آموزش می بینند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یک درصد از آن 1.5 تا 3 درصد تبدیل به المپیاد می شود. اینها چراغ های آینده کشور هستند. ما معتقدیم که آینده به دستان شما ساخته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بی سابقه ترین استخدام ها در سال 1402 صورت گرفته و این استخدام ها در سال 1403 بی سابقه تر خواهد بود، گفت: در تمامی استخدام ها «عدالت» مبنای کار بوده است به طوری که بررسی محل خدمت این افراد. نشان می دهد که کمتر از 20 درصد در مراکز استان ها و مناطق، البته این مناطق نیز نیاز به جذب نیرو دارند، اما فرآیند جذب از مرز تا مرکز توسعه سواد و دانش است.

صحرایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به همه ما عزت، اعتبار، اعتماد و احترام بخشیده است، افزود: آنچه امروز در نقاط مختلف کشور شاهد آن هستیم نتیجه انقلاب اسلامی و رشادتی است که این انقلاب به تک تک ما داده است. تک تک مردم این سرزمین

وی ادامه داد: «عدالت» نشانه محوری انقلاب اسلامی بوده و هست. در دولت سیزدهم بحث عدالت زیربنای همه اقدامات ماست. در سند تحول بنیادین، عدالت آرمانی است که موجب تحقق تعلیم و تربیت در تراز انقلاب اسلامی می شود.

به گفته وزیر آموزش و پرورش حداقل 20 برنامه با رویکرد عدالت محوری در دولت سیزدهم در این وزارتخانه در حال اجراست که اولین و مهمترین آنها جذب نیروی باکیفیت در نظام آموزش و پرورش است.

وی در ادامه استخدام های امسال آموزش و پرورش را بی سابقه خواند و گفت: بی سابقه ترین جذب نیرو در سال 1402 اتفاق افتاده و سال 1403 بی سابقه تر خواهد بود. ویژگی خاص این استخدام کمیت نیست که نشان دهنده تلاش دولت برای رفع نواقص و پایان دادن به آن است، بلکه کیفیت آنهاست.

صحرایی با تاکید بر اینکه این دولت جدیت دارد که گرانبهاترین نگین ملت و اعتماد مردم را به دست مردم خود یعنی معلمان نخبه، منتخب، متخصص و متعهد بسپارد، گفت: «عدالت» اساس و محور کار ما در همه جا بوده است. استخدام ها مطالعه مکان به استخدام این افراد نشان می دهند که کمتر از 20 درصد آنها در مراکز استان ها و مناطق بوده اند که البته این مناطق نیز به این نیاز دارند اما این جذب ها برای توسعه سواد و دانش از مرز تا مرکز است.

وی در مورد توجه دولت سیزدهم به مدارس خاطرنشان کرد: این دولت ایران را به کارخانه مدرسه سازی تبدیل کرد، ساخت بیش از 6700 مدرسه در 30 ماه نشان افتخار بر سینه دولت است. اما آنچه افتخار را قابل توجه می کند این است که بیش از 60 درصد این مدارس در روستاها ساخته شده است که اگر این کار را نکنیم استعدادهای بی نظیری از بین می رود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *