1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. مسیری مبهم در پیش روی ETF‌های…

مسیری مبهم در پیش روی ETF‌های اتریوم

مسیری مبهم در پیش روی ETF‌های اتریوم

به گزارش به گزارش میهن تجارت، پس از هیجان ایجاد شده در مورد ETF های بیت کوین نقطه ای، این بار نگاه ها به راه اندازی احتمالی ETF های اتریوم معطوف شده است. این موضوع انتظارات و حدس و گمان های گسترده ای را در دنیای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم گیری در مورد درخواست های ارائه شده توسط Grayscale و BlackRock را به تعویق انداخت.

چالش های تایید ETF های اتریوم

تایید ETF بیت کوین یک فرآیند طولانی و از نظر قانونی پیچیده بود. برایان ایوانز، مدیر عامل BDE Ventures، پیش‌بینی می‌کند که هنگام بررسی ETF‌های پیشنهادی اتریوم، اتفاق مشابهی رخ خواهد داد.

او گفت: «بحث‌های طولانی و احتمالاً طولانی درباره موضوعاتی مانند بازپرداخت نقدی یا غیرنقدی و همچنین توافق‌نامه‌های نظارتی وجود خواهد داشت.

تاثیر طبقه بندی دارایی اتریوم بر تایید ETF

وضعیت فعلی اتریوم با عدم قطعیت قانونی مواجه است، اما رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) راستین بهنام قبلاً گفته بود که اتریوم باید به عنوان یک کالا شناخته و تنظیم شود.

ارائه تعاریف روشن از سوی نهادهای نظارتی مانند CFTC نقشی حیاتی در تایید احتمالی ETF اتریوم ایفا خواهد کرد. کاربران نهایی ETF به شفافیت نیاز دارند زیرا اگر اتریوم واقعاً یک کالا باشد، چه کسی آن را کنترل می کند؟ آلجو پینتو یکی از بنیانگذاران پونتس گفت.

اگر اتریوم یک امنیت باشد چه؟

اگر اتریوم به عنوان یک امنیت طبقه بندی شود، این می تواند مسائل را بسیار پیچیده کند. گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، قبلاً اشاره کرده بود که ارزهای دیجیتالی که سهام توکن را ارائه می دهند، ممکن است به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند.

صرف نظر از طبقه بندی اتریوم، صادرکنندگان ETF اتریوم با وظایف حیاتی ردیابی دقیق قیمت ارز دیجیتال و مدیریت ایمن دارایی های اساسی روبرو هستند. از سوی دیگر، کارشناسان صنعت، از جمله مدیر عامل HashEx دیمیتری میچونین، نسبت به انتظار افزایش قابل توجه قیمت پس از تایید این ETF ها هشدار می دهند.

زمان تایید ETF اتریوم

پیش بینی ها در مورد زمان تایید ETF های اتریوم متفاوت است، دویچه بانک انتظار دارد اولین ETF تا 23 می 2024 تایید شود، اما TD Cowen معتقد است تایید این وجوه تا سال 2025 یا 2026 به تعویق خواهد افتاد. نظرات متفاوت مدیران ارزهای دیجیتال نشان می دهد که نتیجه نهایی بیشتر به متغیرهای سیاسی بستگی دارد.

در حالی که برخی از کارشناسان صنعت خوش بین هستند، مسیر تایید ETF اتریوم مملو از چالش های نظارتی، ملاحظات بازار و نیاز به طبقه بندی واضح اتریوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *