1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. خالق واقعی بیت کوین بالاخره شناخته…

خالق واقعی بیت کوین بالاخره شناخته می‌شود؟

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


دادگاه عالی بریتانیا قرار است به ادعای کریگ رایت مبنی بر اینکه او خالق واقعی بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو است، رسیدگی کند.به گزارش به گزارش میهن تجارت، دادگاهی در انگلستان قرار است سرانجام به این سوال دیرینه علاقه مندان دنیای ارزهای دیجیتال پاسخ دهد. کریگ رایت هشت سال است که ادعا می کند ساتوشی ناکاموتو خالق واقعی بیت کوین است. او اکنون با تیم حقوقی خود در دادگاه بریتانیا در صلح است.

این پرونده توسط ائتلاف ثبت اختراع ارزهای دیجیتال (COPA)، گروهی از شرکت‌های ارز دیجیتال و فناوری آغاز شد. این دادخواست به دنبال به چالش کشیدن ادعای رایت مبنی بر اینکه او مخترع واقعی بیت کوین است، است. سابقه اخیر او در طرح دعوای حقوق مالکیت معنوی بر اساس این ادعا تأثیر منفی بر بیت کوین داشته است. COPA از دادگاه خواسته است حکمی صادر کند که رایت ناکاموتو نیست.

در جریان اظهارات افتتاحیه دادگاه در روز دوشنبه، زمینه برای رسیدگی به دعاوی دو طرف فراهم شد. وکیل جاناتان هاف، شاکی پرونده، ادعای رایت را یک “دروغ آشکار” خواند و از دادگاه خواست از تکرار ادعای خود مبنی بر اینکه او خالق واقعی بیت کوین است، جلوگیری کند. زیرا این ادعا روند بازار را مختل می کند.

رد یا تایید ادعای “خالق واقعی بیت کوین”

در مقابل، دفاع رایت بر اختلاف نظر بین او و شاکیان متمرکز است. رایت همچنین تاکید می کند که نمایش عمومی اعتبارات خصوصی متعلق به کیف پول های ناکاموتو در تضاد با “باور اصلی” رایت در مورد پتانسیل حفظ حریم خصوصی ارزهای دیجیتال است.

به عنوان شاکی پرونده، COPA وظیفه اثبات یا رد این ادعا را دارد که نشان دهد رایت خالق واقعی بیت کوین نیست. دفاع رایت به فقدان نامزد معتبر دیگری برای نقش ناکاموتو اشاره کرد و مدعی شد که COPA هیچ مدرکی مبنی بر اینکه رایت ساتوشی ناکاموتو نبوده ارائه نکرده است.

در نهایت، توانایی رایت در پاسخگویی به اتهامات و توضیح به وکلایش در مورد عدم وجود شواهد قطعی علیه وی در تعیین اینکه آیا این شخص خالق واقعی بیت کوین است یا خیر، کمک خواهد کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *