1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. آمریکا و اسرائیل مسئول جنایت در…

آمریکا و اسرائیل مسئول جنایت در رفح هستند / پافشاری دو همدست بر نسل‌کشی فلسطینیان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، جنبش حماس در بیانیه ای تاکید کرد: با توجه به وضعیت اسفناک شهر رفح که نزدیک به یک میلیون و چهارصد هزار فلسطینی را در خود جای داده و خیابان های آن به اردوگاه آوارگان تبدیل شده است، حمله ارتش صهیونیستی در این شهر جنایتی چندوجهی و اصرار بر نسل کشی و مهاجرت اجباری و گسترش دامنه جنایت علیه ملت ماست.

حماس افزود: رژیم و ارتش صهیونیستی تصمیمات دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر اتخاذ تدابیر سریع برای توقف نسل‌کشی را نقض کردند و از کشورهای عربی، سازمان همکاری اسلامی و شورای امنیت می‌خواهیم اقدامات سریع و جدی برای توقف این نسل‌کشی انجام دهند. تجاوزات این رژیم و ادامه نسل کشی علیه شهروندان بی پناه نوار غزه.

در عین حال شبکه الاقصی به نقل از یکی از رهبران حماس تاکید کرد که هرگونه حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح منجر به شکست مذاکرات مبادله اسرا خواهد شد.

این رهبر حماس تصریح کرد: نتانیاهو با نسل کشی ملت فلسطین و فاجعه انسانی جدید در رفح به دنبال فرار از توافق تبادل اسرا است.

وی تاکید کرد: آنچه را که دشمن صهیونیستی و ارتش جنایتکار آن بیش از 4 ماه نتوانستند به دست آورند، هر چقدر هم که جنگ ادامه داشته باشد، محقق نمی شود.

جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (دوشنبه) منازل مسکونی نزدیک مقر هلال احمر فلسطین در مرکز شهر رفح را هدف قرار دادند که تاکنون بیش از صد فلسطینی شهید و بیش از 230 نفر زخمی شده اند.

خبرنگاران نیوز اعلام کردند که تعداد شهدا و مجروحان این حمله همچنان در حال افزایش است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح تا 2 هفته آینده آغاز خواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه بزرگ نمایی های گذشته خود خواستار انهدام گردان های نظامی جنبش حماس در رفح قبل از ماه رمضان شد.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *