1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. بورل: بشدت نگران وخامت اوضاع در…

بورل: بشدت نگران وخامت اوضاع در رفح هستیم/ فلسطینی ‌ها در حالی بمباران می‌شوند که راه گریزی ندارند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: جوزپ بورل روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: ما از وضعیت مرز غزه با مصر که عملیات نظامی جدیدی توسط ارتش رژیم صهیونیستی انجام شده بسیار نگران هستیم. (بنیامین) نتانیاهو بدون اشاره به اینکه این افراد باید به کجا بروند، خواستار تخلیه 1700000 فلسطینی شده است؟ وضعیت در این منطقه وخیم است و ما بسیار نگران هستیم.

وی با بیان اینکه مقامات اروپایی پیگیر تحولات این منطقه هستند، تصریح کرد: شاید بیشتر از ابراز نگرانی باید اقدام کرد.

بورل ادامه داد: حتی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز دیروز اعلام کرد که عملیات نظامی اسرائیل نامتناسب، شدید و تعداد تلفات غیرنظامیان غیرقابل تحمل است. وی به اسرائیلی ها هشدار داد که به این اقدامات ادامه ندهند. اما سوال من این است که فراتر از کلمات، چه اقدامات دیگری باید انجام شود؟

وی افزود: اتحادیه اروپا نیز بر این باور است که تعداد تلفات غیرنظامیان بسیار زیاد است، اما آیا راهی برای کاهش آمار وجود دارد؟

این مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی دیگر از بیانیه خود افزود: مذاکرات برای توقف جنگ در غزه ادامه دارد. «دوست و همکارم آنتونی بلینکن چندین بار به اسرائیل (فلسطین اشغالی) سفر کرده و از آنها التماس کرده که دست از کشتار مردم بردارند، همکارم در آلمان نیز بیانیه مشابهی صادر کرده است.

بورل ادامه داد: ما باید به فشار بر اسرائیل ادامه دهیم. اما وقتی آنها به یک منطقه پرجمعیت حمله می کنند، بیش از 1.7 میلیون نفر جایی برای فرار ندارند. فلسطینی ها زمانی بمباران می شوند که راهی برای خروج ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *