1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. نبرد در غزه آخرین نبرد نخواهد…

نبرد در غزه آخرین نبرد نخواهد بود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از سایت وزارت امور خارجه، مسئولان گروه ها فلسطینیان شرکت کننده در این دیدار سالروز پیروزی انقلاب و روز ملی جمهوری اسلامی ایران را تحت رهبری دولت و ملت ایران تبریک گفتند. آنها مسئله فلسطین را نقشی اساسی و محوری توصیف کردند.

شرکت کنندگان با ارج نهادن به حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت و مسئله فلسطین، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را پیروزی ملت فلسطین توصیف کردند و افزودند: حمایت ایران از مسئله فلسطین همواره برجسته و متمایز بوده است. و پشتیبانی عملی و واقعی.

از دیدگاه فلسطینیان شرکت کننده در این اجماع، نبرد کنونی غزه، نبردی است سلسله این نبردهایی است که ملت فلسطین از ابتدای اشغال این سرزمین علیه اشغالگران داشته است و آخرین نخواهد بود و این مبارزات قهرمانانه تا آزادی کامل فلسطین از اشغال ادامه خواهد داشت.

حاضران با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مدعی است تا چند روز دیگر بر مقاومت غزه مسلط و پیروز خواهد شد، گفتند. امروز بیش از 4 ماه از آغاز جنگ علیه غزه می گذرد با وجود حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم اسرائیل، چیزی جز کشتار بی رحمانه هیچ شهروند فلسطینی، کودک و زن وجود ندارد هستند. آنها تاکید کردند که این نبرد بین حماس و رژیم صهیونیستی نیست، بلکه نبردی نابرابر بین تمام ملت مظلوم فلسطین با رژیم اسرائیل و حامیان آن است و ملت فلسطین با ایمان به یاری خداوند در این نبرد پیروز شده است و وجود دارد. چیزی از دولت نتانیاهو باقی نمانده است. و رژیم صهیونیستی خود را در نبرد مرگ و زندگی می بیند.

حاضران تاکید کردند با وجود شاهد ده ها هزار فلسطینی و شهادت دردناک هزاران کودک، زن و سالمند فلسطینی و ویرانی و ویرانی گسترده غزه در طول بیش از 4 ماه جنایات صهیونیست ها علیه ملت فلسطین، اما آنچه حاصل شد پیروزی بزرگی برای فلسطین و ملت فلسطین است. محور مقاومت و آنچه رژيم صهيونيستي از كشتار و ويراني كه تاكنون انجام داده است نمي تواند به اين پيروزي بزرگ دست يابد. بدست آورد آمد تا صدمه بزند

دکتر امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز از دیدار مجدد با مسئولین گروه های مختلف مقاومت فلسطین در دمشق گفتند؛ با وجود فلسطین روزهای سختی را پشت سر می گذارد، اما من به چند دلیل به شما تبریک می گویم.

رژیم اسرائیل پس از طوفان الاقصی مانند کاملاً فروپاشید و اگر ورود همه جانبه آمریکا به میدان حمایت از رژیم صهیونیستی و تلاش برای احیا و نجات آن نبود، این فروپاشی اتفاق می افتاد. مانند کاملا قابل مشاهده بود.

او اضافه کرد؛ آنچه تا این لحظه به ملت فلسطین در شکست رژیم اسرائیل کمک کرد، مبارزه گروه های مقاومت و ایستادگی و فداکاری های مردم نوار غزه و کرانه باختری بود و این که محور مقاومت است. اتحاد عملی خود را در حمایت از فلسطین و ایستادگی در برابر رژیم اسرائیل و حامیان آن نشان داد.

امیر عبداللهیان با ارج نهادن به حمایت های مقاومت لبنان، یمن، عراق و سوریه از ملت فلسطین و نیز حمایت های گسترده ملت های جهان و برخی دولت ها وی مستقل و شجاع ملت فلسطین افزود: امروز مسئله فلسطین به اولین مسئله جهان تبدیل شده است و 7 اکتبر و طوفان الاقصی نشان داد که فلسطین زنده است و تسلیم اراده رژیم صهیونیستی نخواهد شد. و قدرت های سرکوبگر از جمله دولت آمریکا.

دکتر امیر عبداللهیان با اشاره به اینکه امام خامنه ای آه تو ایشان در همان روزهای آغازین جنگ علیه غزه با قاطعیت گفتند که پایان این جنگ بدون شک یک پیروزی برای ملت فلسطین است. در گفتگوهای دیپلماتیک ما با کشورهای مختلف جهان و همچنین یافته های ما از گفتگو با نخبگان در اقصی نقاط جهان، این دیدگاه و ارزیابی مانند به وضوح شنیده می شود که رژیم اسرائیل و دولت آمریکا از ابتدای جنگ علیه غزه به هیچ یک از اهداف اعلام شده خود نرسیدند و اکنون مجبور به مذاکره سیاسی با حماس که خواهان نابودی آن بودند و حماس هستند. پیشنهادات و طرح سیاسی آنها را نمی پذیرد. پاسخ داده است، اظهار رضایت می کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه به فضل الهی و خون شهدا هیچ یک از اهداف شوم آنها محقق نشده و محقق نخواهد شد. در مذاکراتی که با تعداد قابل توجهی از کشورهای غربی داشتیم، همه آنها با اعتراف به پیروزی مقاومت معتقد بودند که جنگ راه حل نیست و باید راه حل سیاسی پیدا کرد و اکنون سوال اصلی آنها در دو سه ماه اخیر است. غزه است بعد از چه کسی جنگ را رهبری خواهد کرد؟

او اضافه کرد؛ اکنون آنها عقاید سیاسی متفاوتی برای فلسطین و غزه و کرانه باختری دارند پس از جنگ و مستقیم یا غیرمستقیم نظر ما را می پرسند و پاسخ ما این بوده و هست که رهبران فلسطین بنشینند و مطابق با منافع آنها و ملت فلسطین باید به توافق برسد و جهان از طرح و تصمیم فلسطینی ها حمایت کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به اینکه امروز نتانیاهو بیش از هر زمان دیگری بر طبل جنگ می کوبد، گفت. اگر رژیم اسراییل بتواند، قطعا جنگ را ادامه می دهد و گسترش می دهد، اما اسرائیل هرگز در دنیا تا این حد منفور نبوده است.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد؛ امروز نیاز به وحدت فلسطین بیش از هر زمان دیگری مطرح است و امروز میدان فلسطین به صدای یکپارچه و جمعی فلسطینی ها و همه گروه های فلسطینی نیاز دارد و آنچه تا این لحظه فلسطین را در شکست رژیم اسراییل یاری رساند، اعتماد به مردم است. خدا و ایستادگی مردم غزه و ایثار و حمایت آنها محور مقاومت بود و اگر متحد باشید، جهان تسلیم اراده شما خواهد شد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *