1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. توقف واردات تیلاپیا/ آخرین وضعیت تولید…

توقف واردات تیلاپیا/ آخرین وضعیت تولید قزل آلامدیرعامل اتحادیه ماهی سردابی گفت: با پیگیری های انجام شده واردات ماهی تیلاپیا متوقف شد تا این موضوع تاثیر بسزایی در رونق تولید داخل داشته باشد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، بر اساس آخرین آمار از ابتدای سال 600 تن ماهی تیلاپیا وارد شد و علیرغم اینکه قرار بود تا پایان سال 1000 تن ماهی تیلاپیا وارد شود، واردات به دلیل توقف متوقف شد. به پیگیری ها

به گفته وی، توقف واردات ماهی تیلاپیا نقش بسزایی در حمایت از تولید داخلی و رونق بازار دارد، ضمن اینکه ادامه واردات فیله ماهی تیلاپیا ضربه مهلکی به تولید داخلی وارد می کند.

آخرین وضعیت تولید ماهی قزل آلا

نبی زاده درباره آخرین وضعیت تولید ماهی قزل آلا اضافه کرد: برآوردها حاکی از آن است که تولید ماهی قزل آلا به 110 تا 115 هزار تن می رسد بنابراین کمبودی در عرضه نداریم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهی سردابی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تولید ماهی قزل آلا در سال آینده با رشد 10 درصدی به 120 تا 125 هزار تن خواهد رسید.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا گفت: طبق آمار از ابتدای سال تاکنون 10 هزار تن قزل آلا صادر شده و پیش بینی می شود در سال آینده این میزان به 12 هزار تن برسد.
منبع:

باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *