1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. چشم آسمان اصفهان به باران روشن…

چشم آسمان اصفهان به باران روشن می‌شود / منتظر بارش‌ها باشید

چشم آسمان اصفهان به باران روشن می‌شود / منتظر بارش‌ها باشید

نوید حاجی بابایی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت درباره پیش بینی هوای استان اصفهان اظهار کرد: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی حاکی از عبور امواج ضعیف از استان در سه روز آینده است.

وی افزود: بر این اساس آسمان اکثر مناطق استان صاف تا قسمتی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود و از پنجشنبه تا اواخر روز شنبه هفته آینده در بیشتر مناطق به ویژه در استان بارندگی پیش بینی می شود. غرب و جنوب. انتظار می رود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به هشدار تراز زرد با فعالیت سامانه بارشی پیش از ظهر پنجشنبه تا پایان روز شنبه 28 بهمن ماه اظهار داشت: فعالیت سامانه بارشی این سامانه همراه با بارش باران و برف، وزش باد شدید موقت، مه و کاهش دید، کولاک برف در ارتفاعات پیش بینی می شود.

وی اثرات فعالیت سامانه بارشی را طی روز پنجشنبه بیان کرد بیست و ششم ریزش بهمن در مناطق غربی اسلام آباد موگوی، بویین فکر کردسمیرم، چادگان، خوانسار، فریدون (داران)، فریدونشهر، گلپایگان، شاهین شهر و میمه گفت: روز جمعه تمامی مناطق استان اصفهان درگیر سامانه مذکور هستند.

حاجی بابایی ادامه داد: در این مدت شهرستان های آران و بدگلاردستان، اسلام آباد موگویآنارک، با درود، بویین فکر کردچادگان، چپانان، خوانسار، خوروبیابانک، گریستن (صاحبان) دهقانان، متن، برخورد (دولت آباد)، زواره، سمیرم، شهرضا، فرودگاه اصفهان، فریدونشهر، کاشان، کبوترآبادکهپایه، گلپایگان، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مهاباد، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه، نایین، نجف آباد، نطنز و نسخه آنها تحت تأثیر سیستم بارندگی هستند.

وی بیان کرد: فعالیت سامانه بارشی در روز شنبه 28 بهمن در اردستان انارک، با درودسمیر، چوپانان، خوروبیابانکزواره، شهرضا، فرودگاه اصفهان، کبوترآبادکهپایه، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مهاباد، شاهین شهر و میمه، نایین، نطنز و نسخه پیش بینی شده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: آبگرفتگی معابر عمومی، ایجاد روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، وقوع رعد و برق، وزش باد شدید، رانش زمین. در گردنه های کوهستانی به دلیل بارش برف، گرفتگی گردنه های راه های برفی یکی از مخاطرات این سامانه است.

وی تصریح کرد: پرهیز از سفرهای غیرضروری به ویژه در گردنه های برفگیر و تجهیز خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از کوهنوردی و حرکت عشایر، پرهیز از از جمله اقدامات عمرانی، آماده سازی دستگاه های اجرایی و امدادی، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آبراه ها، آماده سازی معابر برای برف روبی در گردنه ها و نقاط سردسیر توصیه می شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه دمای هوا طی 24 ساعت آینده یک تا سه درجه سانتیگراد افزایش می یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به 18 درجه سانتیگراد و کمینه دما به یک درجه خواهد رسید. فردا صبح. خوروبیابانک با حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد و بویین فکر کرد با دمای ۵- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان هستند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *