1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. دفتر دادستانی مسکو: هرگونه تظاهرات به…

دفتر دادستانی مسکو: هرگونه تظاهرات به دلیل مرگ الکسی ناوالنی غیرمجاز است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: دادستانی مسکو در بیانیه ای که روز جمعه در سایت رسمی خود منتشر کرد، هرگونه تظاهرات در پایتخت روسیه به دلیل کشته شدن الکسی ناوالنی غیرقانونی است.

به گزارش «سی ان ان»، در این بیانیه آمده است: این جامعه طبق روال قانونی با دستگاه های اجرایی مسکو هماهنگ نشده است.

این دفتر هشدار داد که درخواست برای شرکت در اقدام جمعی طبق قوانین روسیه جرم است و ممکن است منجر به دستگیری شود.

خبرگزاری ریانووستی روز جمعه به نقل از منابع قضایی این کشور نوشت: ناوالنی که دوران محکومیت خود را در زندانی در منطقه یامالو ننتس روسیه می گذراند، روز جمعه 27 بهمن 1402 پس از پیاده روی احساس ناراحتی کرد و بلافاصله از هوش رفت. دست داد

بر اساس این گزارش کادر پزشکی زندان برای احیای وی وارد عمل شده و تیم فوریت های پزشکی فراخوان داده شد. آنها سعی کردند ناوالنی را احیا کنند، اما موفق نشدند. سرانجام پزشکان اورژانس مرگ وی را تایید کردند. منابع قضایی اعلام کردند که دلایل مرگ ناوالنی در حال بررسی است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت: سازمان زندان های فدرال روسیه همه تحقیقات را درباره مرگ ناوالنی انجام می دهد.

وی تاکید کرد که علت مرگ ناوالنی باید توسط پزشکان مشخص شود.

ناوالنی، منتقد سرشناس دولت روسیه که به دلیل محکومیت های قبلی زندانی شده بود، در 13 اوت در پایان یک محاکمه دیگر به 19 سال زندان محکوم شد.

ناوالنی 47 ساله که به عنوان سرسخت ترین منتقد پوتین در دهه اخیر معرفی شده بود، در مجموع به جرم «کلاهبرداری و عدم تمکین از دستورات قضایی» در دادگاه های قبلی مجموعا به 11 سال و 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد. این سازمان به عنوان یک “سازمان افراطی” غیرقانونی اعلام شد. تبدیل شد.

ناوالنی و حامیانش مدعی شدند که این پرونده نیز مانند اتهامات قبلی دارای انگیزه سیاسی بوده و هدف آن دور نگه داشتن او از سیاست برای مدت طولانی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *