1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. پشت پرده برنامه کامران نجف زاده…

پشت پرده برنامه کامران نجف زاده در تلویزیون

محسن نجفی سولاری یکی از تهیه کنندگان برنامه برمودا شبکه نسیم در پاسخ به این سوال که آقای نجف زاده ضمن انجام مصاحبه چالش برانگیز با مهمانان حریم خاصی برای مهمانان قائل است و به این حریم احترام می گذارد، گفت: در مصاحبه آقای نجف زاده با مهمان سه نکته دارد. به مهمان برنامه احترام می گذارد و با توجه به شخصیتی که مقابلش قرار می گیرد نکاتی را در گفتگو رعایت می کند. آقای نجف زاده سعی می کند وارد برخی از مرزها نشود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ نجفی سولاری ادامه داد: آقای نجف زاده در بیشتر موارد مستقیم سوالات خود را مطرح می کند اما میهمان به همه سوالات پاسخ نمی دهد و با برخی سوالات سردرگم می شود. وقتی می بینیم آن قسمت برای پخش در دسترس نیست، از آن استفاده نمی کنیم. نکته سوم رعایت یک سری قوانین تلویزیون است. یعنی ممکن است در حین ضبط از خطوط قرمزی عبور کنیم که باید قوانین سازمان صدا و سیما را رعایت کنیم. البته هر چه جلوتر می رویم تعداد سوالات چالش برانگیز برای مهمانان بیشتر می شود.

این تهیه کننده در پاسخ به این سوال که سوالات چالشی با مهمان هماهنگ شده است؟ مثلاً وقتی از مریم کاویانی می‌پرسید آخرین جستجویی که انجام دادید چه بوده است و سپس صدای فلان خواننده ای که او جستجو کرده در برنامه پخش می‌شود، هماهنگی چگونه انجام شده است؟ وی توضیح داد: هیچ چیزی هماهنگ نیست. همه چیز در لحظه اتفاق می افتد. چون اگر با مهمان هماهنگ کنیم طعمش از بین می رود. اگر موزیک های خانم کاویانی را ببینید، اینها ادیت شده است و روی صحنه نیست.

وی افزود: اما وقتی آقای ممدوح صداپیشه گفت خانم من از کار آقای اصفهانی خوشش آمده، همان لحظه موسیقی شروع شد. اما اگر نتوانیم موسیقی مورد نظر میهمانان را در حین ضبط پخش کنیم، آن را بعداً در ویرایش اضافه خواهیم کرد.

نجفی سولاری در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه آقای کامران نجف زاده با اجرای برنامه «برمودا» از شغل خبرنگاری فاصله گرفته است، اما در صحبت هایش رگه های ژورنالیستی دیده می شود، گفت: آقای نجف زاده کار کرده است. نزدیک به 25 سال به عنوان روزنامه نگار و دارای قلم بی نظیری است. به یک فرد خلاقیت او در زمینه اخبار و گزارش های خبری بر کسی پوشیده نیست. تیم برنامه نویسی هم می خواست از این ظرفیت استفاده کند. در تمام سال هایی که در برنامه های «صرفاً اطلاع رسانی»، 20:30 و… کار می کرد، مردم ژانر کار او را دوست داشتند، ما هم سعی کردیم این ژانر را حفظ کنیم و دستکاری نکنیم. حالا فضای روزنامه نگاری را با برنامه گفت وگوی تلویزیونی تلفیق کرده ایم.

تهیه کننده «برمودا» این برنامه را یادآور تحریریه دانست و افزود: هنوز هم می گوییم اینجا تحریریه است و آقای نجف زاده خبرنگار است. بنابراین با میهمانان برحسب جایگاهشان صحبت می کند و در نهایت محتوای صحبت ها به روزنامه می رسد. هدف این برنامه رفتن به سمت مهمانان است که می توانند پوست خود را بریزند و مردم از زاویه ای متفاوت با مهمانان روبرو شوند. همان کاری که با مهدی تاج، محمدرضا حیاتی، ابوالفضل پورعرب و… انجام دادیم، چون شعار «برمودا» پیدا می شود، در ادامه برنامه به سراغ مهمانانی می رویم که شاید مردم آن ها را نمی شناختند.

وی ادامه داد: انواع مهمانانی که مردم با آنها خاطره دارند از حوزه های ورزشی، سیاسی، اجتماعی، هنری، علمی و… مهمان برنامه خواهند بود. با توجه به فضای انتخابات، مهمان خواهیم داشت و موضوع انتخابات را از فرم خودمان مطرح می کنیم. مثلا از آقای تاج پرسیدیم ای کاش هیچ وقت انتخاباتی نبود و برای همیشه رئیس فدراسیون فوتبال بود؟

نجفی سولاری در پاسخ به این سوال که از آنجایی که سیاستمداران محافظه کارتر هستند، گفت و گوی چالش برانگیز با آنها دشوارتر می شود، گفت: طبیعی است. اما آقای نجف زاده به دلیل متانت و توانمندی خبرنگاری تاکنون توانسته با مهمانان سیاسی کنار بیاید.

این تهیه کننده در پاسخ به این سوال که ایده تشکیل «برمودا» توسط آقای نجف زاده مطرح شده است؟ وی توضیح داد: پس از بازگشت آقای نجف زاده از آمریکا با هماهنگی آقای خوشرو مدیر شبکه و آقای لنگرودی معاون شبکه نسیم مقرر شد برنامه ای با اجرای ایشان تولید شود. اعتماد مدیران شبکه باعث ارتباط ما با آقای نجف زاده شد. او ایده جالبی برای این برنامه داشت که «اتاق مخفی» نام داشت. طراحی برنامه چکش خورد و در نهایت «برمودا» شکل گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای امروز:

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند /سخنگوی کاخ سفید: امریکا در تصمیم گیری اسرائیل در مورد پاسخ به حمله ایران دخالتی ندارد / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو