1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. تاثیر ناظران آمریکایی بر استفاده بین‌المللی…

تاثیر ناظران آمریکایی بر استفاده بین‌المللی تتر

تاثیر ناظران آمریکایی بر استفاده بین‌المللی تتر

به گزارش به گزارش میهن تجارت، تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین جهان بر اساس ارزش بازار، در حال حرکت در یک محیط نظارتی چالش برانگیز است که می تواند تاثیر قابل توجهی بر عملیات آن، به ویژه استفاده از این استیبل کوین در خارج از ایالات متحده داشته باشد.

اگرچه پایگاه اصلی تتر در ایالات متحده نیست، اما وابستگی آن به بازار آمریکا، آن را در معرض اقدامات نظارتی احتمالی مقامات این کشور قرار می دهد.

نفوذ مقامات آمریکایی بر تتر

در گزارش JPMorgan، تحلیلگران به رهبری نیکولاس پانیگیرتزوگلو بر تأثیر میزان کنترلی که مقامات ایالات متحده می توانند بر تتر اعمال کنند بر بازار تأکید کردند. با وجود وضعیت تتر به عنوان یک نهاد غیر آمریکایی، دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC)، یکی از شرکت های تابعه وزارت خزانه داری ایالات متحده، بر عملیات آن تأثیر می گذارد و بر استفاده خارجی و هماهنگی نظارتی آن تأثیر می گذارد.

تحلیلگران هشدار دادند که مقررات آتی استیبل کوین‌ها احتمالاً فشار غیرمستقیم بر تتر وارد می‌کند و آن را در مقایسه با استیبل‌کوین‌هایی که شفاف‌تر هستند و با استانداردهای نظارتی جدید مانند «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و قوانین ضد پولشویی (AML) جذاب‌تر می‌کند. . کاهش می دهد.

تلاش‌ها و چالش‌های شفافیت تتر

تتر همیشه برای شفاف سازی در مورد دارایی های ذخیره خود تحت فشار بوده و تلاش هایی را برای ارائه داده های اصلی مربوط به دارایی های خود انجام داده است. با این حال، گزارش جی پی مورگان در مورد کفایت این افشاها در کاهش نگرانی های موجود تردید داشت.

اثرات این فشارهای نظارتی به Tether محدود نمی شود، بلکه به پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز گسترش می یابد، جایی که Tether به عنوان منبع اصلی وثیقه و نقدینگی عمل می کند.

هماهنگی جهانی در مقررات استیبل کوین

گزارش بانک همچنین بر انتظار هماهنگی جهانی مقررات استیبل کوین از طریق هیئت ثبات مالی (FSB) در سراسر کشورهای گروه بیست (G20) تاکید کرد. این هماهنگی به هدف محدود کردن استفاده از استیبل کوین‌هایی مانند تتر کمک می‌کند و محیط نظارتی را محدودتر می‌کند.

تحلیلگران JPMorgan به اتصال تتر به Tornado Cash، پلتفرم افزایش حریم خصوصی در شبکه اتریوم، به عنوان نمونه ای از دسترسی مقامات ایالات متحده اشاره کردند. Tornado Cash در سال 2022 توسط OFAC به دلیل دخالت ادعایی در فعالیت های پولشویی تحریم شد که بیشتر بر تبعیت تتر با دستورالعمل های نظارتی تأثیر گذاشت.

البته، تتر در ابتدا در برابر این موضوع مقاومت کرد، اما در نهایت در دسامبر 2023، به دلیل اقدامات امنیتی احتیاطی، استیبل کوین‌ها را در کیف پول‌های تحت تحریم OFAC مسدود کرد. در گزارش جی پی مورگان همچنین آمده است که اقدام قانونی علیه شرکت های فراساحلی و شرکت های غیرمتمرکز موضوعی پیچیده است و اقدامات غیرمستقیم و همکاری های بین المللی می تواند استفاده از آن را محدود کند.

واکنش مدیر عامل تتر به اظهارات جی پی مورگان

پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، به نگرانی های جی پی مورگان پاسخ داد و بر اقدامات پیشگیرانه این شرکت در پاسخ به اقدامات نظارتی تاکید کرد. او ادعا کرد که چنین ادعاهایی از سوی بزرگترین بانک جهان دوگانه است و استانداردهای متضاد گفتمان در مورد تمرکز بازار را نشان می دهد.

به گفته وی، نگرانی های جی پی مورگان ممکن است بیشتر به حسادت آنها نسبت به رشد تتر در بازار کریپتو مربوط باشد. اما با وجود این انتقادات، انتظار می‌رود مقررات آتی استیبل‌کوین‌ها در ایالات متحده و اروپا بر استفاده از تتر تأثیر بگذارد و جذابیت آن را در مقایسه با استیبل‌کوین‌های شفاف‌تر همسو با استانداردهای نظارتی کاهش دهد.

در حالی که تتر به دنبال افزایش شفافیت و هماهنگی با مقررات است، چالش های نظارتی و رقابتی پیش رو می تواند آینده پیچیده ای را برای این استیبل کوین رقم بزند. تحلیلگران جی پی مورگان به شدت بر لزوم افزایش شفافیت و انجام ممیزی های مستقل در گزارش های تتر تاکید کردند. در همین حال، اس اند پی گلوبال نیز نگرانی هایی را در مورد ثبات ارزش خود در برابر دلار آمریکا مطرح کرد. در نهایت، چشم انداز تتر و نقش آن در فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) به نحوه پاسخگویی آن به این چالش ها و سازگاری با محیط در حال تغییر نظارتی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *