1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. رسانه‌ها در انتخاب نماینده اصلح، مردم…

رسانه‌ها در انتخاب نماینده اصلح، مردم را تنها نگذارند

رسانه‌ها در انتخاب نماینده اصلح، مردم را تنها نگذارند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جنساری شامگاه چهارشنبه _ دوم اسفندماه در شورای اطلاع رسانی استان که با حضور مدیران رسانه ها برگزار شد، تقدیر کرد. اصحاب رسانه استان گفت: رسانه ها در مسیر درست جامعه هستند و مسئولان نقش بسزایی دارند.

وی افزود: در استان اصفهان توان رسانه و توان خبرنگاران خوب و شایسته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: در شورای اطلاع رسانی استان از ابتدا سعی کردیم رسانه های رسمی را مبنای ارتباط مسئولان قرار دهیم.

جان نشاری افزود: ما سعی کردیم رسانه ها در امور مربوط به آنها حضور فعال داشته باشند، البته مدعی نیستیم که همیشه به طور کامل این اتفاق افتاده است، اما رویکرد ما از ابتدا بر این اساس بوده است.

وی تاکید کرد: بارها در شورای اطلاع رسانی استان تاکید و تصویب کردیم تا مسئولان استان پاسخگوی رسانه های رسمی باشند که سوالات خود را به درستی و در روال تعریف شده مطرح می کنند در غیر این صورت با مدیر آن مجموعه برخورد می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تصریح کرد: اصل بر اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی است مگر اینکه خلاف امنیت ملی جامعه باشد.

جان نشاری خاطرنشان کرد: البته انتظار ما از رسانه ها این است که به جای اطلاع رسانی صرف، افکار عمومی را تنویر کنند تا موضوعات برای مردم روشن و واضح باشد و اخبار همراه با تحلیل و تفسیر در اختیار مردم قرار گیرد.

وی ادامه داد: مدیران رسانه باید دست به دست هم دهند تا به شورای اطلاع رسانی استان راهکار ارائه کنند تا مدیران در قالب یک برنامه و چارچوب مشخص پاسخگوی رسانه های رسمی باشند.

وی ادامه داد: البته یک ضعف در برخی رسانه های استان وجود دارد و آن کمبود خبرنگاران متخصص در حوزه ها و خدمات مختلف است که باید با هم چاره ای برای این موضوع اندیشید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در بخشی دیگر از سخنان خود درباره انتخابات شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: تمهیدات لازم در این زمینه انجام شده است.

وی ادامه داد: امکانات برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده است تا به فضل خداوند متعال بتوانیم انتخابات شایسته ای برگزار کنیم.

جان نشاری گفت: در چهار راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت مردمی با توجه به منویات مقام معظم رهبری تلاش می کنیم انتخابات را اجرا کنیم.

وی تاکید کرد: البته دشمن از اغتشاشات سال گذشته به دنبال نظر اکثریت در بین مردم بود تا نشان دهد مردم دنبال عقاید دشمن هستند. اما این دروغی بیش نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: برای انتخابات نیز از همین ترفند استفاده شده و نقش مردم در انتخابات کم رنگ می شود.

جان نشانی افزود: در این شرایط وظیفه رسانه ها این است که به هر نحو ممکن مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند تا خواسته های دشمن برآورده نشود.

وی گفت: رسانه ها باید در انتخاب نماینده صحیح به مردم کمک کنند و مردم را تنها نگذارند و ویژگی های یک نماینده مردمی و متعهد را به مردم معرفی کنند.

جان نشانی با تاکید بر اینکه رسانه ها متولیان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: جامعه دچار دوگانگی است. در این شرایط رسانه ها می توانند نقش موثری داشته باشند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *