1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. بولتون: ترامپ به جای منافع آمریکا…

بولتون: ترامپ به جای منافع آمریکا فقط منافع خود را می‌بیند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

Tesenbom: جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، گفت در حالی که ترامپ در حال آماده شدن برای کمپین میهن تجارتات ریاست جمهوری 2024 است، به منافع ملی فکر نمی کند و تنها بر منافع خود تمرکز می کند.

بولتون در گفتگو با العربیه اظهار داشت: نتیجه گیری من پس از 17 ماه خدمت در دولت ترامپ این بود که او برای ریاست جمهوری مناسب نیست. بخشی از دلیل این است که او نمی داند دولت فدرال ایالات متحده چگونه کار می کند.

وی تاکید کرد: زمانی که ترامپ آمد چیز زیادی نمی دانست و زمانی که رفت هم چیز زیادی نمی دانست.

بولتون معتقد است: او به منافع ملی فکر نمی کند و تنها به منافع خود می پردازد. او نه فلسفه سیاسی دارد و نه در چارچوب سیاسی می اندیشد.

مشاور امنیت ملی دولت سابق آمریکا درباره شخصیت رئیس جمهور سابق خود توضیح داد: پیش بینی اینکه ترامپ پس از پیروزی احتمالی چه خواهد کرد بسیار دشوار است. شما می توانید به بسیاری از کارهایی که او در دور اول انجام داد نگاه کنید و انتظار داشته باشید که ادامه یابد.

میهن تجارتات ریاست جمهوری 2024 آمریکا در شرایطی آبان ماه سال جاری برگزار می شود که دوره 4 ساله ریاست جمهوری «جو بایدن» با اتفاقات زیادی در عرصه سیاست خارجی از جمله جنگ اوکراین و جنگ غزه مواجه بوده است. در سیاست داخلی، مسائلی مانند حفظ دموکراسی، مبارزه با تورم و مهاجرت چالش برانگیزترین موضوعات به شمار می روند.

محتمل ترین رقیب جو بایدن در حال حاضر دونالد ترامپ است. اگرچه مرحله درون حزبی میهن تجارتات هنوز به پایان نرسیده است، اما عملکرد ترامپ در دو ایالتی که در آن رای گیری انجام شده و همچنین نظرسنجی ها نشان می دهد که او برای نامزد شدن از سوی حزب جمهوری خواه مشکل چندانی ندارد.

نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که بایدن و ترامپ در رقابتی احتمالی در ماه نوامبر با یکدیگر رقابت تنگاتنگی داشته باشند. در آخرین نظرسنجی که توسط NPR/PBS انجام شد، 48 درصد از رای دهندگان بایدن و 47 درصد ترامپ را ترجیح دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *