1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. ایران دوستان پای صندوق رأی بیایند

ایران دوستان پای صندوق رأی بیایند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، رسانه ها، روزنامه ها و مطبوعات آزاد از ارکان توسعه و دموکراسی در هر جامعه ای محسوب می شوند. بر این اساس خبرگزاری به گزارش میهن تجارت مروری بر عناوین روزنامه های کشور دارد.

روزنامه ایران در صفحه اول امروز با تیتر “دعوت از همه آحاد ملت برای شرکت پرشور در انتخابات” وی نوشت: رئیس جمهور روز گذشته در جلسه هیات وزیران، برگزاری 37 انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و انتخاب تمامی نهادها و ادارات دولتی و حتی نوع نظام سیاسی و قانون اساسی را تشریح و بیان کرد. رجوع به آرای عمومی یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی ایران است. کرد: همه زیرساخت ها و مقدمات برای برگزاری پرشور و باشکوه سی و هشتمین دوره انتخابات در کشور مهیا است.
آیت الله رئیسی اشاره به آرای عمومی در موضوعات مهم و افزایش مشارکت مردم در انتخابات را راهبرد نظام و افزایش سرمایه اجتماعی دانست و با اشاره به راهبرد دشمن برای ایجاد یأس و تردید در بین مردم و کاهش مشارکت، ابراز امیدواری کرد که مردم در این زمینه تلاش کنند. شرکت گسترده در انتخابات انتخابات بار دیگر دشمنان نظام را ناامید و امید عاشقان جمهوری اسلامی ایران را دو چندان می کند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یک کشور مستقل، آزاد و مبتنی بر آرای مردم و با تکیه بر حمایت مردم است، تصریح کرد: با اشتیاق در انتخابات شرکت کنید.

روزنامه کیهان در یادداشت امروز با عنوان “وجدانی که بیدار شد” وی نوشت: روز دوشنبه هفتم اسفندماه خبری مانند «بمب» در فضای رسانه ای جهان منفجر شد. خبر «مهم» بود، اما فضای انتخاباتی ایران اجازه نداد این خبر در کشور «به درستی دیده شود». این خبر مربوط به یک فیلم کوتاه حدود 30 ثانیه ای بود. جوانی خوش تیپ در حالی که لباس نظامی به تن دارد، با چهره و صدایی غمگین – گویی از واقعیتی ترسناک آگاه است و وجدانش جریحه دار شده است – به دوربینی که در دست راستش است می گوید: «من. آرون بوشنل من عضو نیروی هوایی آمریکا هستم. من دیگر نمی خواهم در این نسل کشی شرکت کنم. من می خواهم اعتراض کنم. البته در مقابل بلایی که اسرائیل بر سر مردم فلسطین می آورد، چیزی نیست. اینها جملاتی است که افسر 25 ساله نیروی هوایی آمریکا در راه رفتن به سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن دی سی می گوید.

فیلم برای یکی دو ثانیه متوقف می شود و دوربین دوباره روشن می شود. این بار دوربین در مقابل او و چند متر جلوتر به گونه ای قرار گرفته که تمام قد او در مقابل درب سفارت رژیم صهیونیستی دیده می شود. “من دیگر نمی خواهم در نسل کشی غزه شرکت کنم. “فلسطین را آزاد کن.” این آخرین جملاتی است که بوشنل این جوان 25 ساله می گوید در حالی که خم می شود تا فندکی را روی لباس نظامی آغشته به مواد محترقه روشن کند. آتش در کسری از ثانیه تمام بدن او را فرا می گیرد. بوشنل ساعاتی بعد در بیمارستان درگذشت! این افسر جوان از جنگ غزه چه می دانست که طاقت نیاورد؟ آیا این اولین اعتراض به جنایات مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه بود؟ با توجه به حضور هزاران افسر و سرباز جوان در نیروهای مسلح آمریکا، آیا امکان وقوع اعتراضات مشابه یا حتی جدی تری وجود دارد؟

دوستان ایران به پای صندوق های رای بیایند

روزنامه جوان در صفحه اول امروز با تیتر دوستان ایران پای صندوق های رای بیایید وی خطاب به سخنان دیروز رهبر انقلاب، دیدار هزاران نفر از اولین آرای مردم و جمعی از خانواده معظم شهدا نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز با هزاران نفر از مردم از اول دیدار کردند. رای و جمعی از خانواده معظم شهدا، حضور پرشور و قدرتمند ملت در انتخابات را مظهر اقتدار ملی، ضامن امنیت ملی و ناامیدی برای دشمنانی که چشم به ایران دارند، خواندند. و با برشمردن ویژگی های نامزد صالح تاکید کردند که انتخابات پرشور زمینه ساز حل مشکلات، پیشرفت ایران و یکی از ارکان مدیریت صحیح کشور است و هر که ایران، جمهوری اسلامی، انقلاب، قدرت باشد. او می خواهد که ناسیونالیسم و ​​پیشرفت روز جمعه به پای صندوق های رای بیاید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان نسل جوان بعد از انقلاب را بسیار بیشتر از جوانان قبلی به تحقیق، استدلال، منطق و راستی آزمایی علاقه مند دانستند و افزودند: جوانان عزیز بدانند که حضور در صندوق و حضور واقعی با انگیزه، با علم، با توقع و امید مردم در انتخابات به راحتی محقق نشد و حاصل تلاش و فداکاری طولانی ملت در مبارزه با طاغوت و طاغوت است.
رهبر انقلاب با اشاره به نوشته‌های برخی عناصر طاغوتی درباره ظاهر انتخابات قبل از انقلاب، گفتند: همان‌طور که آنها نیز اذعان داشته‌اند، فهرست برندگان انتخابات پیش از این در دادگاه و حتی گاهی در برخی سفارتخانه‌های خارجی بسته شده بود. ، و همین لیست باید از صندوق ها خارج می شد.

دوستان ایران به پای صندوق های رای بیایند

روزنامه وطن مزور در صفحه اول امروز با تیتر حمله حماس از شمال وی نوشت: شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که پایگاه های صهیونیست ها در شمال سرزمین های اشغالی را از جنوب لبنان هدف قرار داده است. گردان ها القسام وی افزود: در لبنان از جنوب لبنان، ستاد فرماندهی تیپ 769 شرقی در “پادگان غیبور” و “پادگان فرودگاه” در بیت هالل با 40 موشک گراد در پاسخ به ادامه کشتار غیرنظامیان در غزه و ترور فرماندهان و برادران آنها در غزه حومه شهر بیروت جنوبی هدف قرار گرفته است.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین تأیید کرد که شلیک 10 موشک از لبنان به سمت شهرک‌های اسبا الجلیل را مشاهده کرده و برخی از موشک‌ها به کریات شمونه سقوط کرده است. از سوی دیگر شبکه 12 رژیم صهیونیستی گزارش داد که در حمله اخیر لبنان به شهرک بیت حلل در الجلیل علیا خسارات مادی وارد شده است. پیش از این، در پی شلیک موشک از لبنان، آژیرهای هشدار در کریات شمونا، مایان باروخ، کفاریوال، گشرین و بیت هیلل در جلیل علیا به صدا درآمد. پلیس رژیم صهیونیستی از ساکنان شمال سرزمین های اشغالی خواست از نزدیک شدن به مناطقی در کریات شمونا که این موشک ها شلیک شده خودداری کنند. از سوی دیگر، ارتش رژیم صهیونیستی مناطق اطراف راشیا الفخر و مناطق خربعه سالم و رامیه و شهرک عینات در جنوب لبنان را هدف قرار داد. از 7 اکتبر، نیروهای حزب الله لبنان با اسرائیل در شمال سرزمین های اشغالی درگیر شده اند. 2 روز پیش اسرائیل به بعلبک در شرق لبنان حمله کرد و حزب الله با هدف قرار دادن برخی پایگاه های نظامی در شمال سرزمین های اشغالی پاسخ داد. این در حالی است که عملیات القسام علیه صهیونیست ها عمدتاً در مرزهای غزه متمرکز است و حمله به مناطق شمالی فلسطین اشغالی نادر است.

دوستان ایران به پای صندوق های رای بیایند

روزنامه شرق در صفحه اول امروز، خود تیتر “در فکر همسایه” انتخاب کرد و نوشت: سرمای ناگهانی هوا و بارش برف در آخرین روزهای زمستان بسیاری از مدارس و ادارات کشور را تعطیل کرد. عدم تعادل انرژی از دیرباز به عنوان یک چالش اقتصاد مطرح بوده و اکنون در بخش هایی از سال مصرف انرژی بیش از تولید آن است. این در حالی است که بسیاری از آمارها حکایت از مصرف بالای انرژی در کشور دارد و به گفته کارشناسان راهی جز مصرف بهینه انرژی برای کشور وجود ندارد.

سرمای ناگهانی هوا در آخرین روزهای زمستان نگرانی هایی را در خصوص ناپایداری شبکه گاز و برق کشور ایجاد کرد. در همین راستا جواد اوجی وزیر نفت با اشاره به پایداری توده هوای سرد حاکم بر کشور در روزهای آینده، احتمال افت فشار گاز در نیمه شمالی استان ها را محتمل دانست و از هموطنان خواست مصرف کنند. بهینه و یک بخاری را خاموش کنید یا حداقل فضا را گرم کنید. در محل کار و منزل به سایر همشهریان به ویژه در استان های شمال غرب، شمال و شمال شرق کمک کنید. به گزارش ایسنا، وزیر نفت گفت: با توجه به موج بی سابقه و مداوم سرما در اسفندماه، مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری طی روزهای اخیر افزایش تصاعدی داشته است و در صورت تداوم همین فشار مصرف، این احتمال وجود دارد که افت فشار گاز در شاخه های اصلی شبکه گازرسانی در استان های شمال غرب، شمال و شمال شرق وجود دارد.

دوستان ایران به پای صندوق های رای بیایند

روزنامه جهان در صفحه اول امروز با تیتر “اولین قطب نما از Turm 1403” وی نوشت: آمار تورم نقطه به نقطه تولیدکنندگان در بهمن ماه به صورت غیررسمی از سوی سخنگوی دولت اعلام شد. این آمار حاکی از آن است که تورم نقطه به نقطه تولیدکننده در بهمن ماه به 28 درصد رسیده است. این رقم پایین ترین سطح از ژوئن 2019 بود. تورم ماهانه تولیدکننده در فوریه 1.2 درصد بود. بر اساس آمار، سطح تورم مصرف کننده نیز در ماه های اخیر کاهش یافته و در بهمن ماه امسال به 35.8 درصد رسیده است. با توجه به پیش‌بینی تورم تولیدکننده، می‌توان انتظار داشت که در صورت تداوم کاهش نرخ رشد نقدینگی و ثبات نسبی، نرخ تورم مصرف‌کننده نیز در سال آینده به روند کاهشی خود ادامه دهد. در کنار این موضوع باید تاکید کرد که اعلام آمار به صورت شفاهی و بدون سلیقه و بدون انتشار گزارش های دقیق مراکز آماری، امکان تحلیل دقیق ابعاد آماری را غیرممکن می کند.

دوستان ایران به پای صندوق های رای بیایند

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *