1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. روسیه: باید برای آتش بس دائمی…

روسیه: باید برای آتش بس دائمی در غزه تلاش کنیم

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، “واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد، اظهار داشت که مسکو امیدوار است که قطعنامه شورای امنیت که خواستار آتش بس در غزه است، به جای ترویج «عملیات غیرانسانی اسرائیل علیه فلسطینیان» برای «منافع صلح» مورد استفاده قرار گیرد.

سفیر و نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی افزود: این که شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اولین بار از طرفین بخواهد آتش بس فوری را رعایت کنند، حتی اگر محدود به ماه قبل باشد، اهمیت اساسی دارد. رمضان.

سفیر دولت پوتین تصریح کرد: متأسفانه پس از پایان این دوره چه اتفاقی می افتد نامشخص است زیرا واژه پایدار را می توان به گونه های مختلف تفسیر کرد، کسانی که از اسرائیل حمایت می کنند همچنان می خواهند آن را رها کنند.

نبنزیا وی گفت که بهتر بود برای آتش بس از واژه دائمی استفاده می شد. از اینکه نتوانستیم این کلمه را اضافه کنیم ناامید شدیم. با این وجود، ما معتقدیم که رأی دادن به صلح اساساً مهم است. شورا باید برای دستیابی به آتش بس دائمی در غزه به کار خود ادامه دهد.

قطعنامه آتش بس فوری در غزه پس از نزدیک به 6 ماه جنگ در غزه در روز دوشنبه 6 آوریل 1403 برابر با 25 مارس 2024 سرانجام به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسید.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، 14 عضو از 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه ارائه شده از سوی اعضای غیردائم این شورا برای برقراری آتش بس فوری در غزه و ایالات متحده آمریکا به عنوان عضو دائمی این شورا رای مثبت دادند. این شورا رای ممتنع داد. و به این ترتیب قطعنامه برقراری آتش بس در غزه تصویب شد.

ایالات متحده پیش از این سه قطعنامه آتش بس را تصویب کرده بود وتو اما این بار از رای گیری به این قطعنامه ممتنع شد و به این ترتیب به دلیل عدم مخالفت اعضای دائم شورای امنیت، این قطعنامه بدون مخالفت به تصویب رسید.

این قطعنامه توسط 10 عضو غیردائم شورای امنیت تهیه شده است. شورای امنیت 15 عضوی خواستار آتش بس فوری میان اسرائیل و گروه فلسطینی حماس در غزه و آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی اسرا شده است.

این قطعنامه همچنین خواستار رعایت آتش بس فوری از سوی همه طرف ها در ماه رمضان شد که منجر به آتش بس پایدار می شود.

این قطعنامه خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان‌ها و تضمین دسترسی بشردوستانه برای رفع نیازهای پزشکی و سایر نیازهای بشردوستانه آنها است و از طرف‌ها می‌خواهد که به تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی در رابطه با همه زندانیان عمل کنند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *