1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. اعزام دومین محموله کاروان تجهیزات به…

اعزام دومین محموله کاروان تجهیزات به مدارس مناطق آسیب‌دیده از سیل سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل روابط عمومی و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، حمیدرضا خان محمدی با اشاره به حضور مستمر نمایندگان وزیر آموزش و پرورش و مدیر نوسازی استان در مناطق سیل زده گفت: در مرحله اول ارسال تجهیزات که در اسفندماه سال گذشته انجام شد، بیش از سه میلیارد تومان تجهیزات بین مدارس استان توزیع شد و امروز در فاز دوم نیز شاهد ارسال تجهیزاتی با اعتباری بیش از 10 میلیارد تومان به مناطق سیل زده هستیم که به نام شهدای دانش آموز به دانش آموزان مناطق سیل زده ارائه شد. امیدواریم این تجهیزات بتواند مشکلات آموزشی این مناطق از استان را برطرف کند.

وی از ارسال تجهیزات فاز سوم به مناطق در مرداد ماه سال جاری خبر داد و افزود: تجهیزات تکمیلی به منظور رفع مشکلات و کمبودهای آغاز سال تحصیلی جدید در مهرماه تحویل داده می شود و امیدواریم که با حمایت دولت مردمی و یاری خیرین عزیز و همیشه حاضر. ما می توانیم به سرعت مسئله آموزش و تجهیزات را حل کنیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: استان سیستان و بلوچستان مورد توجه دولت و خیرین خیراندیش قرار گرفته و نتیجه آن تحویل بیش از هزار و 500 کلاس درس در سال 1402 و همچنین بیش از بیش از 1600 کلاس درس با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در سطح استان در دست ساخت است.

خان محمدی در خصوص مدارس آسیب دیده سیل در جنوب استان گفت: در سیل اسفندماه در مجموع 368 مدرسه آسیب دیدند که ساماندهی این مدارس را در سه محور برنامه ریزی کرده ایم تا شرایط مطلوبی برای تحصیل دانش آموزان ایجاد شود. .

وی ادامه داد: این سه حوزه شامل تکمیل پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا، بحث تعمیرات مدارس و تامین تجهیزات است. .

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: در قالب اجرای طرح شهید عجمیان وارد بحث تعمیرات شده ایم که بیش از چهار میلیارد تومان برای تامین رنگ و سایر اقلام فاینانس در مجموع دو مورد تامین شده است. و نیم تن رنگ در بین مناطق این استان توزیع شده است.

خان محمدی خاطرنشان کرد: در خصوص توزیع تجهیزات مدارس سیستان برای 6 هزار دانش آموز، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی با اعتباری بیش از 13 میلیارد تومان پیش بینی شده است که امروز شاهد اعزام فاز دوم آن هستیم.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *