1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. بدن انسان روزانه به چه میزان…

بدن انسان روزانه به چه میزان پروتئین نیاز دارد؟

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، پروتئین برای حفظ فرآیندهای بیولوژیکی بدن ضروری است، با این حال کارشناسان همچنان در مورد میزان مصرف پروتئین روزانه اختلاف نظر دارند. هشدار می دهند؛ پروتئین برای رشد، توسعه و ترمیم بافت های بدن حیاتی است و به عنوان یکی از سه درشت مغذی در کنار کربوهیدرات ها و چربی ها عمل می کند.

مقدار ایده آل مصرف پروتئین بر اساس عواملی مانند وزن، سطح فعالیت و سلامت عمومی افراد متفاوت است، اکثر کارشناسان توصیه کرده اند که افراد باید روزانه حدود 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن خود دریافت کنند. در حالی که مصرف پروتئین ضروری است، مصرف بیش از حد آن نیز می تواند خطراتی را برای سلامتی به همراه داشته باشد، زیرا رژیم های غذایی با پروتئین بالا حاوی گوشت قرمز و چربی اشباع شده خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سنگ کلیه، بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهد. سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

کارشناسان بیان کرده اند که مصرف بیش از حد پروتئین ممکن است باعث کم آبی بدن، خستگی و مشکلات گوارشی شود. عواملی مانند سطح فعالیت بدنی و وضعیت سلامتی بر میزان پروتئین مورد نیاز بدن تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، به افرادی که مشکلات کلیوی دارند توصیه می شود مصرف پروتئین خود را محدود کنند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *