1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. این روزها غزه بدترین جای جهان…

این روزها غزه بدترین جای جهان برای «زن بودن» است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، خبر تکان دهنده شبکه الجزیره مبنی بر جنایت صهیونیست ها در هتک حرمت زنان فلسطینی در بیمارستان شفای غزه واکنش های گسترده ای را در پی داشت اما اندکی بعد این خبر از سایت این شبکه حذف شد و این اتفاق تردیدهایی را در مورد صحت آن ایجاد کرد. انجام داد

ماجرای الجزیره درباره هتک حرمت زنان فلسطینی در بیمارستان شفا

اصل ماجرا به مصاحبه الجزیره با فردی به نام جمیله الحصی به عنوان فردی که از نزدیک شاهد جنایات صهیونیست ها در بیمارستان شفا بوده، برمی گردد. در این مصاحبه، نیروهای اشغالگر به طور کلی به زنان تجاوز کردند، آنها را ربودند، فرزندانشان را گرفتند و کشتند. آنها می گویند مدتی بعد به دلایل نامعلوم الجزیره این خبر را از سایت و حساب کاربری الجزیره در شبکه اجتماعی X حذف کرد و پس از آن بود که ابو حلاله، تهیه کننده سابق الجزیره در توییتی نوشت: «طبق تحقیقات انجام شده داستان تجاوز به زنان در بیمارستان شفا که توسط حماس انجام شد، ساختگی بود.

اگرچه اسماعیل الغول، گزارشگر الجزیره که در غزه زندگی می کند، در حساب کاربری خود در پاسخ به حساب جمیله الحصی نوشت: «جمیله الحسی شجاعت صحبت کردن را داشت در حالی که ده ها داستان ناگفته باقی مانده است، زیرا این موضوع از نظر اجتماعی است. برای ما خطرناک و سخت است: «پیش از این ماجراهایی از این دست در محله شیخ رضوان و پاسگاه نتزاریم شنیده بودیم و تا امروز تعداد زیادی دختر مفقود شده اند.

با توجه به آنچه گفته شد، به نظر می رسد عدم امکان تایید ماجرای الحصی به دلیل تداوم محاصره بیمارستان شفا توسط ارتش اشغالگر اسرائیل، در نهایت باعث حذف این خبر توسط مقامات الجزیره شده است، اما آنچه از آن مطمئن هستیم، وضعیت است. زندگی زنان و دختران در نوار غزه بسیار وخیم و دشوار است که در بسیاری از گزارش های سازمان ملل مورد بحث قرار گرفته است.

علاوه بر این، پیشتر دکتر علی خان، یکی از اعضای اتحادیه سازمان های امدادی و درمانی، گزارش های تکان دهنده ای از هتک حرمت زنان توسط سربازان ارتش رژیم صهیونیستی را به نقل از پزشکان و امدادگران حاضر در بیمارستان ناصر غزه روایت کرده بود که بر اساس آن زنان مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند. اما این موضوع منتشر نمی شود و هیچکس در رسانه های غربی درباره آن صحبت نمی کند.

گزارش های سازمان ملل در مورد وضعیت زنان غزه چه می گویند؟

آخرین گزارش رسمی سازمان ملل متحد در مورد وضعیت زنان غزه در 21 مارس (دوم آوریل 1403) منتشر شد که در آن به وضعیت وخیم سلامت زنان با اشاره به خطر «قحطی قریب الوقوع» پرداخته شد. در این گزارش آمده است که به دلیل کمبود آب کافی حتی برای نوشیدن، زنان قادر به استحمام نیستند و به همین دلیل موهای خود را می تراشند.

علاوه بر این، در 1 مارس، زنان سازمان ملل گزارش داد که بیش از 4 نفر از هر 5 زن در غزه (84 درصد) گفتند که خانواده‌هایشان نیم یا کمتر از غذایشان را قبل از 7 اکتبر خورده‌اند، در حالی که مادران و زنان بزرگسال مسئول تهیه غذا هستند. کمتر از دیگران غذا بخورند، تقریباً از هر 10 زن 9 نفر گزارش کردند که دسترسی به غذا برای زنان دشوارتر از مردان است.

همچنین بر اساس گزارش وزارت زنان سازمان ملل متحد در 5 مارس (15 مارس 1402) از آغاز جنگ غزه تاکنون بیش از 9000 زن در اثر حملات رژیم اسرائیل کشته شده اند و بیش از 19000 زن نیز کشته شده اند. مجروح شدند، بیش از 3000 زن، همسر و پدران خود را از دست دادند و سرپرست خانوار شدند، روزانه 37 مادر در غزه کشته می شوند و 155000 زن در غزه باردار یا شیرده هستند و انتظار می رود 5500 زن در غزه زایمان کنند. ماه بعد بدون بیهوشی و خدمات پزشکی کافی.

این روزها غزه بدترین جای دنیاست

گزارش سازمان ملل در مورد آزار جنسی زنان فلسطینی توسط اشغالگران

در 27 فوریه (8 مارس 1402)، ریم السالم، گزارشگر سازمان ملل در امور خشونت علیه زنان، بار دیگر تأیید کرد که گزارش‌هایی مبنی بر «تجاوز و تهدید به تجاوز جنسی» توسط نیروهای اشغالگر صهیونیستی در حین بازداشت خودسرانه زنان وجود دارد. زنان و دختران فلسطین از نوار غزه دریافت کرد.

این مقام ارشد سازمان ملل در گفت و گو با الجزیره گفت: گزارش هایی دریافت کردیم مبنی بر اینکه دست کم دو زن در زندان های اشغالی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند و برخی دیگر به تجاوز جنسی تهدید شده اند، اما این احتمال وجود دارد که تعداد واقعی موارد خشونت جنسی بیش از این باشد. گزارش ها.

ریم السالم در جریان سخنرانی خود نقض حقوق بشر گزارش شده علیه زنان و دختران فلسطینی را که در محاصره و حملات شدید رژیم صهیونیستی قرار دارند، وحشتناک توصیف کرد. وی ادامه داد: گزارش هایی مبنی بر کشتار خودسرانه زنان و دختران فلسطینی در نوار غزه به دست ما رسیده است.

به گفته این مقام سازمان ملل، زندانیان زن فلسطینی در سرزمین های اشغالی به شدت مورد ضرب و شتم قرار می گیرند و از غذا، دارو و لوازم بهداشتی محروم می شوند.

در بیانیه مشترکی که به امضای کارشناسان سازمان ملل رسید، آمده است: «ما از گزارش‌هایی مبنی بر هدف قرار گرفتن عمدی زنان و دختران فلسطینی و قتل عام فراقانونی در پناهگاه‌ها یا هنگام فرار، شوکه شده‌ایم».

این بیانیه همچنین تایید کرد که ادعاهای قطعی در مورد نقض وحشتناک حقوق بشر علیه زنان و دختران در نوار غزه و کرانه باختری وجود دارد.

وی همچنین به دستگیری خودسرانه صدها زن فلسطینی از جمله مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و کارکنان بشردوستانه اشاره کرد.

این روزها غزه بدترین جای دنیاست

ترجمه عنوان روزنامه گاردین: هیئت سازمان ملل می گوید

ادعای تجاوز اسرائیل به زنان فلسطینی معتبر است.

کارشناسان سازمان ملل خواستار تحقیقات مستقل، بی‌طرف، جامع و مؤثر در مورد نقض حقوق زنان و دختران فلسطینی از جمله قتل، تجاوز و آزار جنسی توسط رژیم صهیونیستی و همکاری این رژیم با تحقیقات شدند.

ریم السالم که در سال 2021 از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به عنوان گزارشگر ویژه منصوب شد، می گوید: خشونت و غیرانسانی کردن زنان، کودکان و غیرنظامیان فلسطینی به طور کلی به یک امر عادی تبدیل شده است.

کارشناسان سازمان ملل در گزارش خود که ششم بهمن ماه ارائه شد، اعلام کردند: گزارش‌هایی مبنی بر اینکه زنان و دختران فلسطینی بازداشت شده نیز مورد تجاوز جنسی از جمله برهنه کردن و تفتیش نیروهای صهیونیستی قرار گرفته‌اند، به‌ویژه مایه تاسف هستیم. گزارش شده است که حداقل دو زندانی فلسطینی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند، در حالی که برخی دیگر به تجاوز جنسی و خشونت تهدید شده اند.

این روزها غزه بدترین جای دنیاست

50000 زن باردار در بحبوحه نابودی سیستم بهداشتی غزه

سازمان ملل تخمین می زند که حدود 50000 زن باردار در غزه زندگی می کنند و روزانه بیش از 180 تولد در بحبوحه تخریب سیستم مراقبت های بهداشتی غزه رخ می دهد که به این معنی است که بسیاری از زنان غزه از داروهای لازم از جمله داروهای بیهوشی، امکانات و به دلیل کمبود محروم هستند. با وجود شرایط بهداشتی مناسب، بسیاری از مادران و نوزادان در هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند.

به گزارش روزنامه گاردین در 28 فوریه (9 مارس 1402)، پزشکان هشدار داده اند که از هر پنج زن حامله ای که در یک کلینیک مرکزی در غزه تحت درمان قرار می گیرند، یک نفر دچار سوء تغذیه است، به دلیل کمبود سوخت و تجهیزات پزشکی در آخرین بیمارستان تحت عمل. نوار غزه در شمال را بسته است.

گاردین به نقل از یکی از پزشکان غزه می نویسد، با شیوع بیماری های عفونی در مناطق شلوغ و کمیاب شدن مواد غذایی، شاهد گرسنگی افراد بیشتری از جمله کارکنان بهداشتی خواهیم بود که در تلاش برای کمک هستند. چیزی برای خوردن پیدا نمی کنم.

در حال حاضر، طبق آمار سازمان ملل، تنها یک سوم بیمارستان‌های غزه حتی تا حدودی کار می‌کنند و بیمارستان‌هایی که در حال کار هستند مملو از بیماران و کمبود تجهیزات هستند و تقریباً تمام بیمارستان‌های شمال غزه به دلیل حملات اسرائیل از کار افتاده‌اند. بیرون هستند

این روزها غزه بدترین جای دنیاست

امروزه آمار به ما می گوید که غزه به دلیل حملات و جنایات متعدد ارتش صهیونیستی بدترین جای دنیا برای «زن بودن» است. تمام آنچه گفته شد در کنار رنج فراوان از دست دادن فرزندان و عزیزانشان و آواره شدن از خانه هایشان، حکایت روزمره زندگی زنان غزه است، با این حال، زنان مقاوم غزه همچنان رنج زندگی را تحمل می کنند. رسیدن به فردایی بدون اسرائیل . دیروز سرانجام پس از گذشت 6 ماه از آغاز جنایت صهیونیست ها در غزه و کشته شدن بیش از 32 هزار نفر، شورای امنیت سازمان ملل متحد موفق شد قطعنامه آتش بس موقت در ماه رمضان را صادر کند، آتش بسی که چنین نیست. کافی. اما رساندن کمک های لازم به مردم غزه به ویژه زنان و کودکان امری حیاتی است و اکنون باید دید با وجود نادیده گرفتن تمامی حقوق بشر و قوانین بین المللی توسط رژیم صهیونیستی، سرنوشت این قطعنامه به کجا خواهد رسید.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *