1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. از رفع کاغذبازی تا توقف بخشنامه‌های…

از رفع کاغذبازی تا توقف بخشنامه‌های خلق‌الساعه برای تحقق شعار سال

از رفع کاغذبازی تا توقف بخشنامه‌های خلق‌الساعه برای تحقق شعار سال

حجت الاسلام احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم»، اقتصاد و معیشت مردم را محوری ترین نیاز مردم جامعه دانست و اظهار کرد: در سال 1385، در سال 1385، در سال 1385 به عنوان یکی از مهم ترین نیازهای مردم جامعه مطرح شد. اگر اقتصاد در دست کارتل‌های بین‌المللی و عوامل شیطانی باشد، جوامع بشری همیشه در وضعیت نیاز و فقر نگه داشته می‌شوند تا این عناصر بر مردم حکومت کنند و ما شاهد چنین مسائلی در دنیا هستیم.

وی با اشاره به استعمار در کشورهای جهان افزود: آمریکا 20 سال در افغانستان جنایت کرد تا همه منابع این کشور را غارت کند، همچنین انگلیس نفت ما را غارت کرد تا کشور ما همیشه وابسته به خود باشد، بنابراین موضوع اقتصاد که پایه اصلی آن است نیروی انسانی متخصص، قوی، بیدار و بصیرتی باید از طریق منابع زیرزمینی و سطحی به عنوان ثروت ملی بررسی شود و این منابع در اختیار افراد اقتصادی و دلسوز جامعه قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر ادامه داد: همچنین باید برای استفاده از این منابع و ثروت مالی و همچنین تامین نیازهای خود در حکومت اسلامی فکر و برنامه ریزی کرد که باید از طریق منابع درآمدی مانند مالیات یا روش های دیگر

وی با بیان اینکه سال هاست رهبر معظم انقلاب بر اساس این اصول بر محور اقتصاد ایستاده اند اما با وجود این تاکیدات حرکت مطلوبی در این زمینه شکل نگرفته است، تصریح کرد: امسال رهبر معظم انقلاب انقلاب از واژه جهش تولید بر اساس همین اقتصاد مقاومتی با اضافه استفاده کرد. یعنی به بخش خصوصی ابراز توجه کردند، یعنی مردم باید در سرنوشت مسائل اقتصادی خود شریک باشند زیرا دلسوزتر از مردم برای سرمایه آنها وجود ندارد.

جهش تولید با مشارکت مردم سد فولاد بی رویه واردات است

حجت الاسلام سالک با تاکید بر اینکه مردم به مال و جان خود وابسته هستند، گفت: تلفیق جهش تولید و مشارکت مردم، سد فولادی در مقابل واردات بی رویه ای که دلالان بازارهای بین المللی برای ایران ایجاد کرده اند و برای این سد ایجاد می کند. در مقابل واردات به درستی اقدام شود، موارد متعددی باید در دستور کار قرار گیرد که اولین آن رفع موانع رشد و جهش تولید است.

وی ادامه داد: یکی از این موانع جهش تولید بانک ها است. بانک ها به جای اینکه ثروت مردم را در مسیر تولید قرار دهند، به تجارت می پردازند و بنابراین لازم است رئیس جمهور با کمک مجموعه قوانین و قوه مقننه آنها را جمع آوری کند.

نماینده شورای اسلامی افزود: نکته دوم رفع بروکراسی و کاغذبازی بین دستگاه های اجرایی کشور و حتی قوه قضائیه و مقننه است. مورد سوم اینکه رئیس جمهور اجرای بخشنامه های خلق الساعه را بین وزرای مربوطه در مسائل اقتصادی متوقف کند و بخشنامه واحدی صادر کند و در اختیار جامعه قرار دهد. همچنین ساماندهی نظارت نیز موضوع مهمی است که قوای سه گانه باید هماهنگ برای انجام آن تلاش کنند. انجام دادن

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *